Help - Documente necesare trecerii ORG. SAN->FINAL

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • eomer
    Incepator
    • 18.mar.2007
    • 15

    Help - Documente necesare trecerii ORG. SAN->FINAL

    Buna ziua,

    Am realizat impreuna cu un prieten instlalatia electrica la casa mea. Initial cand am inceput constructia am solicitiat Enel-ului (zona Timisoarei) ORGANIZARE DE SANTIER DEFINITIVA. Acum, dupa ce am casa intabulata vreau si eu sa intru in randul lumii si am solicitiat aviz pentru trecerea pe definitiv. Problema e ca prietenul meu (care acum 2 luni a luat examenul Electrica) nu stie inca de ce acte avem nevoie. Am incercat sa intrebam la Enel dar ne-au dat repede peste bot cu fraza: "Daca nu stiiti va recomandam noi pe cineva care face ieftin"
    Eu am proiectul facut de prietenul meu cat si executia finalizata.

    Ma poate ajuta cineva cu un mesaj pe PM cu celelalte acte de care am neovie in situatia asta?

    Multumesc anticipat!
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Postat în original de eomer
    [...] Ma poate ajuta cineva cu un mesaj pe PM cu celelalte acte de care am neovie in situatia asta? [...]
    Eu cred ca n-ar strica ca mesajele sa fie postate chiar pe forum, ca doar nu reprezinta publicitate.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Tezeu
      Membru
      • 10.sep.2007
      • 102

      #3
      Nu stiu daca pic chiar pe problema ta, dar sa-ti spun cum stau:
      am o extindere de constructie care doresc sa o conectez la reteaua de electricitate + mutarea contoarului pe noua constructie.
      Am fost la Electrica Muntenia Sud si mi s-au cerut urmatoarele acte in 2 exemplare:
      - cerere tip pt. aviz de racordare la consumatori casnici
      - o factura mai veche de electricitate
      - titlu de proprietate...acte de proprietate
      - autorizatie de constructie
      - planuri constructie
      - certificat de urbanism
      - plan de situatie 1:2000, 1:200
      Asta doar ca sa obtin Avizul...
      Saptamana asta depun dosarul la Electrica si am sa aflu mai multe dupa.
      ------------------------------------------------
      cred ca a-ti trecut de faza asta...da eu am spus ce acte mi s-a cerut pt. cine mai are nevoie...

      Comentariu

      Procesare...