Sfaturi scolarizare in domeniul instalatiilor electrice

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mariancristian
    Incepator
    • 29.ian.2008
    • 1

    Sfaturi scolarizare in domeniul instalatiilor electrice

    Buna amici!dupa cum v ati dat seama sun cam nou pe aici si a si vrea sa va cer niste sfaturi!deci acu ceva timp in urma am ajuns prin spania si aici pai am muncit prin baruri,pe la agricultiura,si prin multe alte locuri.pai lucrurile pe aici s au cam schimbat si a si vrea sa invat cum oi putea cum sa fac instalatii electrice in case si prin apartamente.stiti voi ceva pagini de unde a si putea descarca ceva informatii legate de asta ?ceva care sa te ajute sa faci aceste lucruri ptr ca este bine sa le stii.va multumesc ptr ajutor si ptr intelegere.cu drag mariancristian [/b]
  • alex virtual
    Living Legend
    • 19.mai.2007
    • 1363

    #2
    daca mai o sa ai rabdare putin (1luna ) as putea sa iti recomnd o carte la care inca se lucreaza!

    Comentariu

    • TDJ
      Living Legend
      • 10.apr.2006
      • 2348

      #3
      Felicitari Alex!
      Un inceput este si acela de a te integra intr-o echipa care face astfel de lucrari si avand exemplul practic poti invata. In plus, ai pe cine intreba la fata locului atunci cand nu intelegi ceva.
      Este adevarat ca insusirea cunostintelor dintr-un domeniu se bazeaza atat pe teorie cat si pe practica, dar si ucenicia este un inceput.
      Iti doresc sa reusesti in ceea ce vrei sa faci si meriti felicitari ca incerci pe acele meleaguri sa castigi bani muncind.

      Comentariu

      • alex virtual
        Living Legend
        • 19.mai.2007
        • 1363

        #4
        MUltumesc Domnule Traian !
        o carte chiar mai importanta ca aceea e chiar acest site .daca o sa citesti subiectele sigur o sa inveti ceva si asta nu doar din ce spune un singur om!
        va salut!

        Comentariu

        • Cherubino
          Living Legend
          • 10.iul.2006
          • 1688

          #5
          Postat în original de alex virtual
          daca mai o sa ai rabdare putin (1luna ) as putea sa iti recomnd o carte la care inca se lucreaza!
          Desi lucrez de 21 de ani ca electrician,astept si eu cu interes detalii despre aceasta aparitie !
          LARGO AL FACTOTUM

          Comentariu

          • TDJ
            Living Legend
            • 10.apr.2006
            • 2348

            #6
            Una dintre actiunile trecute in programul urmatoarei intalniri a membrilor misiuneacasa, va fi aceea de a sarbatori evenimentul.
            Aproape sigur se va face si o prezentare on-line.

            Comentariu

            • alex virtual
              Living Legend
              • 19.mai.2007
              • 1363

              #7
              Postat în original de Traian Dajma
              Una dintre actiunile trecute in programul urmatoarei intalniri a membrilor misiuneacasa, va fi aceea de a sarbatori evenimentul.
              Aproape sigur se va face si o prezentare on-line.
              crezi ca o sa am succes?

              Comentariu

              • TDJ
                Living Legend
                • 10.apr.2006
                • 2348

                #8
                Il mai tii minte pe cel cu "filmul artistic" de data trecuta?
                Sigur vei putea mai mult decat atat!

                Comentariu

                • alex virtual
                  Living Legend
                  • 19.mai.2007
                  • 1363

                  #9
                  Postat în original de florin muresan-grecu
                  Postat în original de alex virtual
                  daca mai o sa ai rabdare putin (1luna ) as putea sa iti recomnd o carte la care inca se lucreaza!
                  Desi lucrez de 21 de ani ca electrician,astept si eu cu interes detalii despre aceasta aparitie !
                  daca sunteti electrician de 21 de ani va pot spune ca experienta dvs. e mai mare decat varsta mea ! nu cred ca ve-ti avea ce sa invata de la cineva care are doar 7 ani de expeienta in domeniul electricitatii!
                  totusi va multumesc pentru interesul dat!
                  cu respect , va salut!

                  Comentariu

                  • Habib
                    Membru
                    • 23.mai.2007
                    • 195

                    #10
                    Cred ca nu numai forin, ar fi interesatzi de cartea aia sau de orice aparitzie in domeniul instalatilor electrice,cred ca sunt mai multi care cauta asa ceva si nu prea gasesc.Oricum felicitari Alex pt carte si ne spui si nou unde o putem gasi?Te salut

                    Comentariu

                    • alex virtual
                      Living Legend
                      • 19.mai.2007
                      • 1363

                      #11
                      dupa ce o sa o finalizez am sa caut si un mod de" distributie" eu ma gandesc a imi fac un site propiu! acum sa vedem !

                      Comentariu

                      • Cherubino
                        Living Legend
                        • 10.iul.2006
                        • 1688

                        #12
                        Postat în original de alex virtual
                        Postat în original de florin muresan-grecu
                        Postat în original de alex virtual
                        daca mai o sa ai rabdare putin (1luna ) as putea sa iti recomnd o carte la care inca se lucreaza!
                        Desi lucrez de 21 de ani ca electrician,astept si eu cu interes detalii despre aceasta aparitie !
                        daca sunteti electrician de 21 de ani va pot spune ca experienta dvs. e mai mare decat varsta mea ! nu cred ca ve-ti avea ce sa invata de la cineva care are doar 7 ani de expeienta in domeniul electricitatii!
                        totusi va multumesc pentru interesul dat!
                        cu respect , va salut!
                        Va asigur ca interesul meu e maxim,pentru ca exista multe laturi ale acestei meserii pe care n-am apucat inca sa le abordez.Am o experienta foarte bogata in domeniul echipamentelor electrice miniere in constructie speciala antigrizutoasa,domeniu in care am fost chiar expert autorizat de catre Institutul National de Securitate MIniera si Protectie Antiexploziva din Petrosani,dar de 11 ani nu mai lucrez in acest domeniu.Acum fac doar intretinere la instalatii interioare pana la 0,4 KV si ocazional mai si execut astfel de instalatii,dar sunt multe dispozitive si aparate pentru aceste tipuri de instalatii cu care n-am avut ocazia sa lucrez si chiar nu ma pricep la ele.Poate cartea dvs.ma va lumina si in acest domeniu.Oricum eu sunt dispus oricand sa invat lucruri noi!
                        LARGO AL FACTOTUM

                        Comentariu

                        • alex virtual
                          Living Legend
                          • 19.mai.2007
                          • 1363

                          #13
                          ok eu sper sa fie de folos aceasta carte , dar pentru un succes mai mare astept propuneri cu si ce sa contina cartea respectiva !
                          va salut!

                          Comentariu

                          Procesare...