Sonorizare casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • pavel radu
    Membru
    • 05.feb.2007
    • 250

    Sonorizare casa

    Am " un fix " .... Vreau ca in toata casa (camere, bucatarie, baie, balcon)sa-mi montez cate o boxa aparenta si subwofer legate la PC pentru a asculta muzica dar cu posibilitatea opririi boxelor ....in caz ca voi dori sa ascult muzica doar in bucatarie... sau baie. Ce ziceti ? ce mi-ati recomanda?
    PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA
  • cudalbuc
    Incepator
    • 08.feb.2007
    • 30

    #2
    o solutie posibila ar putea fi

    1. un media server
    2. un telefon mobil (e.g. n81, n95, .. ) sa puteti controla media serverul de oriunde
    3. o pereche de boxe in fiecare camera

    Cred ca totusi se va auzi destul de ciudat. (din cauza intirzierilor, distorsiunilor generate de amplasarea boxelor in toata casa)

    un ipod nu ar fi o chestie mai simpla?

    Ciprian.

    Comentariu

    • dmih
      Membru Marcant
      • 05.feb.2007
      • 612

      #3
      Studiaza catalogul Legrand.

      Comentariu

      • Consultant electrice
        Moderator
        • 08.nov.2005
        • 3240

        #4
        Subwooferul este o solutie pentru anumite conditii, solutia prezentata de dvs nu are relevanta. Daca doriti sa ascultati muzica in toata casa, respectiv sa aveti un fond muzical se folosesc difuzoare dedicate cu amplificatoare speciale pentru astfel de aplicatii. Daca doriti calitate se folosesc incinte mai de calitate pentru fiecare incapere. Acum trebuie sa va hotarati si daca doriti o sonorizare stereo sau mono.
        Curentul nu iarta!

        Comentariu

        • pavel radu
          Membru
          • 05.feb.2007
          • 250

          #5
          O sa tin cont de parerile dv. Multumesc
          PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

          Comentariu

          Procesare...