Pozitionare telefon

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • AdelaTm
    Incepator
    • 13.apr.2007
    • 83

    Pozitionare telefon

    Avem un apartament la casa mare (teoretic 4 camere+ bucatarie+debara+o baie). Suprafata utila 100 mp.Suprafata 169 mp.
    Camera in care dorm eu si viitorul sot este pe post de dormitor, living, birou (am calculator) si cateodata si sufragerie, camera in care se intra este mare dar acolo este diferente de temperatura (nu am izolat) nu am caldura decat in 2 camere.
    In cealalta sta bunica cu mama.
    Ma gandeam ca dintre camera mea, bucatarie, coridor si camera de intrare as putea alege.

    Mai exista o camera acolo sta in general tata si n-as vrea sa fie deranjat.As avea nevoie de o idee cat mai urgent si eventual daca stiti cumva un mobilier cat mai ieftin dar si calitativ pt o casa sau sa-l pun doar pe perete,desi nu ma incanta ideea de a sta in picioare.Cred ca teoretic toti am vorbi in aceiasi masura la telefon,mai putin bunica.Am un abonament sa vorbesc gratuit in weekend si dupa 18 seara.Oricum in afara de mama care ar putea vorbi dimineata restul toti am putea vorbi dupa ora 14 dupa-amiaza si in weekend.
    Avand in vedere ca am doar dulapuri pe coridor resturi de la mobile,as vrea sa stiu cum pot amenaja depozitarea hainelor si a altor lucruri in casa ca sa elimin dulapurile din casa mai ales pe cele de care nu avem nevoie in sezon?
    De asemenea, daca stie cineva ce mobilier mi-ar fi de folos pt telefon,ceva ce poate fi facut de un tamplar dar simplu ca sa nu dureze mai mult de 3 zile?
    Astept sfaturi? Imi pare rau nu pot furniza poze..
  • alinutza99
    Membru
    • 17.aug.2006
    • 168

    #2
    cred ca ar fi cel mai bine pe perete,pe peretele exterior al casei cat mai in fundul curtii

    Comentariu

    • alex virtual
      Living Legend
      • 19.mai.2007
      • 1360

      #3
      Postat în original de alinutza99
      cred ca ar fi cel mai bine pe perete,pe peretele exterior al casei cat mai in fundul curtii
      tare rea mai esti !

      Comentariu

      • dmih
        Membru Marcant
        • 05.feb.2007
        • 612

        #4
        Ia-ti un telefon cordless si-l plimbi dupa tine unde vrei. Baza o montezi unde-ti convine cel mai mult.

        Sunt unele modele de telefoane cordless care pentru o singura baza accepta mai multe receptoare.

        Comentariu

        • alexis
          Living Legend
          • 05.nov.2006
          • 1331

          #5
          [quote="alinutza99"]
          Pe cotetz?
          faci o casa si pentru urmasii tai

          Comentariu

          • alinutza99
            Membru
            • 17.aug.2006
            • 168

            #6
            alexis ---------->

            Comentariu

            • alexis
              Living Legend
              • 05.nov.2006
              • 1331

              #7
              [quote="alinutza99"]
              Glumeam si eu! E vineri seara. Merge si un pic de gluma. Scuze!
              faci o casa si pentru urmasii tai

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 12977

                #8
                Telefonul (fix) l-as amplasa pe cat posibil in incaperea care se afla cel mai aproape de centrul casei. Asta din dorinta de a avea acces cat mai usor din orice camera.

                Pana la telefon, cred ca problema ta este mobilierul pentru hol in care isi poate gasi loc si telefonul.
                Etajera, pus mobilierul de hol sau agatat pe perete (daca modelul teelfonului permite) este doar alegerea ta. Prefer sa stiu telefonul la locul sau, cat mai departe de dormitor unde trebuie sa fie un spatiu de odihna si atat.
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                • AdelaTm
                  Incepator
                  • 13.apr.2007
                  • 83

                  #9
                  Multumesc

                  Va multumesc pt sfaturi.Da cel mai bine ar fi un telefon fara fir dar din lipsa de timp ( cei de la firma vin in 2 zile sa-l monteze) cautam o solutie rapida.Din pacate locul unde are acces familia ar fi bucataria sau coridorul,am si alta intrebare,acolo nici nu e o temperatura normala.Dar mi-ar placea sa stau pe scaun cand vorbesc la telefon si nu am gasit inca un mobilier adecvat.Stii pe cineva un telefon fara fir si cu robot la un pret mai accesibil?N-am fost inca la magazine,tot din lipsa de timp.Multumesc si celor care au avut mesaje rautacioase pt mine,ma bucur pt importanta acordata.

                  Comentariu

                  • Seni
                    Living Legend
                    • 05.mar.2006
                    • 3481

                    #10
                    2-3 aparate ar rezolva foarte bine problema!!

                    Comentariu

                    • dmih
                      Membru Marcant
                      • 05.feb.2007
                      • 612

                      #11
                      Mi-e teama ca nu am cunostinta de posibilitatile din Tm.

                      Iti poti face o idee asupra ofertei de pe piata (eventual chiar poti comanda online) de aici:

                      Alege Telefoane fara fir de la eMAG si beneficiezi de plata in rate, deschidere colet, easybox, retur gratuit 30 de zile -Instant Money Back. Descopera ofertele!


                      Link-ul de sus e doar un exemplu, sunt mai multe firme care livreaza la domiciliu prin comenzi online daca nu ai timp se umbli prin magazine.

                      Comentariu

                      • Mircea_G
                        Living Legend
                        • 14.ian.2007
                        • 12085

                        #12
                        Postat în original de dmih
                        http://www.emag.ro/telefoane_fara_fir
                        Foarte seriosi cei de la emag ! Am cumparat de la ei si am fost foarte multumit .
                        Instalatii verificari-revizii gaze

                        Comentariu

                        Procesare...