Recomandare depozit sau magazin pentru electrice

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • kiphtea
    Incepator
    • 25.mar.2008
    • 37

    Recomandare depozit sau magazin pentru electrice

    Urmeaza sa refac toata instalatia electrica intr-o garsoniera de pe aluminiu pe cupru si trebuie sa cumpar vreo 300m de conductor, doze, sigurante, alt panou si alte minuni. As dori sa stiu unde as putea gasi marfa de calitate si daca se poate si ieftina.
    A good home must be made, not bought.
  • xplozia
    Incepator
    • 17.aug.2007
    • 91

    #2
    Nu am sa raspund acestei intrebari, dar o completez.
    Este vreo diferenta intre calitatea conductorilor? Am vazut preturi ce difera de la un magazin la altul si diferenta paote fi si de 1000 lei vechi pe metru, iar cand este vorba de cateva sute de metrii, conteaza.

    Comentariu

    • kiphtea
      Incepator
      • 25.mar.2008
      • 37

      #3
      In cele din urma am luat de la Bricostore Orhideea. Insa atentie, preturile de la Pantelimon difera fata de Orhideea.
      A good home must be made, not bought.

      Comentariu

      • danss
        Incepator
        • 22.mai.2007
        • 8

        #4
        300 m de cablu pentru o garsoniera? Nu este cam mult? Asa a cerut electricianul? Sau tu faci instalatia! Parerea mea - si se poate verifica - este ca la Bricostore sunt chiar cele mai scumpe electrice, in special conductorii electrici.

        Comentariu

        • kiphtea
          Incepator
          • 25.mar.2008
          • 37

          #5
          300 m mi-a cerut electricianul. Cat despre preturi, am fost pe Mihai Bravu si erau la acelasi pret ca in Bicostore (la promotie, ce e drept). In rest am gasit pe Mihai Bravu electrice semnificativ mai ieftine decat in Brico. Maine urmeaza sa cumpar bateria de dus si un calorifer cromat pt baie. Sugestii pt un loc ? Hornbach e bun sau e tot scump ?
          A good home must be made, not bought.

          Comentariu

          Procesare...