Nu ma poate ajuta nimeni

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Ionut.Nimigen
    Incepator
    • 21.nov.2007
    • 11

    Nu ma poate ajuta nimeni

    in legatura cu prizele nu ma poate ajuta nimeni
  • Baboo
    Living Legend
    • 09.iul.2006
    • 1658

    #2
    Re: Nu ma poate ajuta nimeni

    Postat în original de Ionut.Nimigen
    in legatura cu prizele nu ma poate ajuta nimeni
    Ce fel de prize? De ju-ji-tsu? DE aruncare peste shold? De 220V? de 380V? De ce? La ce? Pentru ce? Stitzi sa datzi amanunte?

    Sal'tare!
    E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

    Comentariu

    • Baboo
      Living Legend
      • 09.iul.2006
      • 1658

      #3
      Re: Nu ma poate ajuta nimeni

      Postat în original de Ionut.Nimigen
      in legatura cu prizele nu ma poate ajuta nimeni
      Ce fel de prize? De ju-ji-tsu? DE aruncare peste shold? De 220V? de 380V? De ce? La ce? Pentru ce? Stitzi sa datzi amanunte?

      Sal'tare!
      E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

      Comentariu

      • Ionut.Nimigen
        Incepator
        • 21.nov.2007
        • 11

        #4
        uitate si mai jos

        Comentariu

        • Baboo
          Living Legend
          • 09.iul.2006
          • 1658

          #5
          Cum nu stiu unde sa raspund ca num a lasa sa scriu..

          Dvs. nu putetzi vorbi in propozitzii?
          Expunetzi problema mai concis. Din ceea ce am intzles eu este ca desi nu va ,,sar" sigurantzle dispare tensiunea de la prize iar pe lumuna nu. Asa e? In acest caz , intr-o doza este un contact imperfect. Afara in firida nu atzi spus ce fel de sigurantza avetzi . Punetzi una mai mare de 25 A.

          Sal'tare!
          E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

          Comentariu

          • Ionut.Nimigen
            Incepator
            • 21.nov.2007
            • 11

            #6
            ..

            Ba da am spus foarte clar afara la firida este de 16A si sa verific pe instalatie unde este problema,ce ar trebui sa fac cel putin acest forumeste facut pentru a ajuta nu sa criticam propozitiile sau celalalte mici defecte de ortografie daca ma uit bine ni dvs. nu folositi virgula asa ca ....... :

            Comentariu

            • Ionut.Nimigen
              Incepator
              • 21.nov.2007
              • 11

              #7
              si daca tot suntem la capitolul jigniri

              prizele intru apartament nu are cum sa fie de 380V, ca nu am in apartament atelier de tamplarie sau mai stiu eu ce "nu"

              Comentariu

              • Baboo
                Living Legend
                • 09.iul.2006
                • 1658

                #8
                Re: ..

                Postat în original de Ionut.Nimigen
                Ba da am spus foarte clar afara la firida este de 16A si sa verific pe instalatie unde este problema,ce ar trebui sa fac cel putin acest forumeste facut pentru a ajuta nu sa criticam propozitiile sau celalalte mici defecte de ortografie daca ma uit bine ni dvs. nu folositi virgula asa ca ....... :
                Mon cher, punctul delimiteaza o propozitzie, nu virgula. Este bine sa fitzi intotdeauna sigur ca atzi fost bine intzeles, iar mesajul pe care l-atzi transmis a fost corect receptzionat. Altfel ... vetzi avea mereu preljjudicii, si nu vetzi sti de unde vin...
                Am intrebat ce fel de, iar nu ce sigurantza avetzi afara. Asta presupunea sa datzi rapunsul : automata sau cu patron fuzibil. Daca e cu patron fuzibil, se poate inlocui patronul cu un altul mai mare. Cred ca la dumneavoastra avetzi combinata instalatzia Al si Cu. Trebuie deschise dozele : in doze are loc intreruperea de care pomentzi, atunci cind consumul electric creste. In doze este un contact imperfect care se deschide sub efectul Joule-Lentz: cedarea de energie cind curentul trece printr-o rezistentza. Aici rezistentza apare prin contactul imperfect din legatura (sau legaturile) din doza sau doze...

                Sal'tare!
                E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

                Comentariu

                Procesare...