Firma specializata instalatii

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • calamar882
    Incepator
    • 19.mai.2008
    • 3

    Firma specializata instalatii

    exista firme ce vand instalatii electrice dar in acelasi timp sa se ocupe si de montarea acestora si de amenajari interioare?
    Doresc o firma care sa-mi aranjeze casa de la A-Z fara a necesita 100 de drumuri la 100 de magazine
    camere foto
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3481

    #2
    aproape ti-ai raspuns....

    pagini aurii....., cateva telefoane....

    Comentariu

    • gogu_ologu
      Membru marcant
      • 11.nov.2006
      • 421

      #3
      Re: Firma specializata instalatii

      Postat în original de calamar882
      exista firme ce vand instalatii electrice dar in acelasi timp sa se ocupe si de montarea acestora si de amenajari interioare?
      Doresc o firma care sa-mi aranjeze casa de la A-Z fara a necesita 100 de drumuri la 100 de magazine
      ... firma care sa se ocupe de instal electrica...
      ... firma care sa se ocupe de banii mei (aka banca)...
      ... firma care sa se ocupe de pensii (aka fond de pensii)...

      dupa ce 50 de ani romanii n-au avut firma, acum au ajuns sa creada in ele.

      Firma e doar un mijloc de face bani, cat mai multi. Deci firma aia va lucra cu materiale de calitate sub medie, va angaja un muncitor cat mai ieftin (ca cel bun a plecat in Spania) etc

      Nu mai credeti in firme. Adica, e mai bine cu firma, dar obtineti 2-3 referinte depsre ele si verificati cum se face treaba, ca altfel nu vor ezita sa va tepuiasca.

      Daca dati avans, macar cereti factura. Si faceti un contract. Desi nu va faceti iluzii ca ii veti da in judecata, ca va costa cat de 5 ori instalatia.

      PS: am si eu un fel de firma si stiu ce spun. 99% din oameni sunt prada curata, pt ca nu stiu ce, cat cum si cand se face.

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3481

        #4
        Re: Firma specializata instalatii

        Postat în original de gogu_ologu
        am si eu un fel de firma ....
        ce fel?

        Comentariu

        • liviu2004
          Membru marcant
          • 03.ian.2007
          • 508

          #5
          Re: Firma specializata instalatii

          Postat în original de gogu_ologu
          Firma e doar un mijloc de face bani, cat mai multi. Deci firma aia va lucra cu materiale de calitate sub medie, va angaja un muncitor cat mai ieftin (ca cel bun a plecat in Spania) etc
          Este si o alta varianta. Inchei contract cu firma in care specifici clar care sunt materialele cu care se va lucra, etc. Punct. Este o metoda larg utilizata in tarile cu apa calda.

          Comentariu

          Procesare...