Risc mutare pozitie casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ovideos2003
    Membru
    • 07.mai.2008
    • 205

    Risc mutare pozitie casa

    Vecinul meu de la SUD langa care construiesc are casa chiar pe marginea proprietatii. Eu intentionezsa las distanta de 1.9 m pana la gard si nu am geamuri sau deschideri in zid catre el. Doar ca cei de la sanatate refuza sa-mi dea aviz pe motiv ca nu am insorire si imi cer sa sa las distnta mai mare.Nu-mi permit lucrul asta deoarece in curtea mea trebuie sa mai incapa inca o casa. Ce risc daca fac proiectul cum vor ei si o construisc pe urma cum vreau eu?Multumesc
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Postat în original de ovideos2003
    [...] nu am geamuri sau deschideri in zid catre el. Doar ca cei de la sanatate refuza sa-mi dea aviz pe motiv ca nu am insorire [...]
    La ce este necesara insorirea in acest caz?
    Nu cunosc limitarile legislative in aceasta problema, dar parerea mea este ca cei de acolo asteapta "ceva" de la Dvs.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • ovideos2003
      Membru
      • 07.mai.2008
      • 205

      #3
      N-am rezolvat inca problema. Ce-i de la sanatate imi cer distanta intre case 7 m ceea ce este exclus sa pot lasa pt. ca pe parcela pe care o detin trebuie sa mai incapa inca o casa. Casa mea este la nord fata de a vecinului asa ca eu sunt cel umbrit dar nu ma deranjaza . Casa mea primeste soare pe jumatate pt ca are retragere mai mica de la strada fata de ce-a a vecinului. Ce sanctiuni risc daca pe acte o asez unde vor ei si in fapt o fac mai aproape de vecin cam la 2 m Nord de gardul lui?

      Comentariu

      Procesare...