Inclinatie tavan

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mfdunhill
    Incepator
    • 10.iun.2008
    • 1

    Inclinatie tavan

    Salut,


    am cumparat un ap intr-un ansamblu nou si am observat ca tavanul are o inclinatie intre 2-4 cm pe o lungime de 5 metrii. Imi poate spune cineva cum i-as pute aobliga sa raspunda dezvoltatorii de aceasta "mica defectiune"?


    multam
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12086

    #2
    Simplu ! Nu aveti ce face si practic v-ati raspuns singur ! Sint DEZVOLTATORI nu CONSTRUCTORI ! Dezvoltatori imobiliari este termenul pervers-capitalist pt bisnitari de case ; constructor = constructor ! Unde se face legatura intre cei doi ? Prin bani ! multi bani ! Dezvoltatorul , de regula unul gras cu burta si transpirat care isi plimba suncile cu gipanul , arunca cu bani intr-un constructor , de regula mai amarit , pt a lucra rapid si pe cit posibil la limita ceruta de proiect si lege . de aici rezulta constructiile noi VARZA ! Dezvoltatorul rasat este de regula un grup de " investitori " dar din aceiasi speta , grup care pune in frunte pe unul mai cu imagine , persoana sau firma pt a da impresia de mare smecherie ce fac ei . Cert este ca eu cunosc dezvoltatori analfabeti cit si firme super tari . Si uni si alti au ca idee banul pe prosteala . Deci nu o afacere corecta construiesc - vind ci tepuiala !
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    Procesare...