Ridicare etaj casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • iza
    Incepator
    • 25.iun.2008
    • 2

    Ridicare etaj casa

    Acum 4 ani am cumparat o casa si dorim sa ridicam un etaj. Problema este ca pe 3 laturi ale casei se afla lipite casele vecinilor, asadar singura varianta este ridicarea pe stalpi interiori. V-as ruga sa-mi spuneti daca puteti ce implica practic o asemenea constructie (si daca sunt necesare aprobarile vecinilor in acest caz). Casa este din caramida, construita in 1987, ridicata deasupra solului cu cca 45 cm, nu avem niciun fel de idee despre fundatia existenta. Va multumesc anticipat pentru sprijinul acordat.
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6359

    #2
    Postat în original de iza
    [...] Problema este ca [...]
    ... va trebui mai intii sa luati legatura cu un expert autorizat in constructii, care sa va spuna daca puteti sa ridicati un etaj pe fundatia si structura existente.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • iza
      Incepator
      • 25.iun.2008
      • 2

      #3
      Va multumesc pentru raspuns, de 2 saptamani incerc sa gasesc pe cineva disponibil care sa vina sa ne dea aceste relatii, dar nu reusesc sa gasesc pe cineva disponibil. Am primit doar promisiuni si-atat. De aceea m-am hotarat sa va scriu, macar sa stim daca este posibil si daca depindem in vreun fel de vecini.

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6359

        #4
        Postat în original de iza
        [...] daca depindem in vreun fel de vecini.
        Eu cred ca DA. Dar un raspuns mai sigur (oficial) ati putea obtine la primaria de care apartineti.
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        Procesare...