Lampi pe exteriorul casei

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Habib
    Membru
    • 23.mai.2007
    • 195

    Lampi pe exteriorul casei

    Am si eu eu de pus la cineva niste lampi pe exteriorul case si nu prea stiu cu ce sa le prind ca imi cad ori nu se prind bine am incercat pana acum cu dibluri dar daca le strang putin mai mult gata se largeste gaura si nu mai merge,casa are polistiren de 10cm.Are cineva vre-o idee exista niste dibluri sa prind lampile alea?
  • xena
    Membru Marcant
    • 05.aug.2007
    • 786

    #2
    Si eu am polistiren de 10 cm si am folosit niste ancore metalice de 18 cm. (sunt ca niste tuburi de tabla care au un surub lung si o piulita speciala la un capat- cand se infileteaza surubul tubul de tabla se umfla).
    Am prins si unitatile exterioare de la AC-uri cu ele.
    Atentie, daca ai caramida sub polistiren, atunci cand dai gaura in caramida sa o dai fara percutie la rotopercutor ca sa nu crape caramida.

    Comentariu

    • leon
      Membru Marcant
      • 19.sep.2006
      • 905

      #3
      Pe langa solutia prezentata de @xena ai putea opta si pentru:
      Thermax
      sau
      varianta tox -klick ISOL ; Animation Starten
      pe care le-am vazut la:

      Comentariu

      • Habib
        Membru
        • 23.mai.2007
        • 195

        #4
        pai in unele partzi am gasit caramida din aia gen protherm daca dai cu percutie adio se largeste gaura....diblurile respective sunt ca cele de rigips?ca am pus si din alea si daca le strag putin mai tare pe urma invarte in golo si nu mai pot sa bag surubul pe el....e cam complicat ca am pus la cineva si nu prea imi place cum sta si la primul vat mai serios o sa cada lapa de pe casa...dar am cauta in comertzi si nu prea am gasit ceva bun,o sa incerc probabil cu niste dibluri mai lungi.Ai idee xena cum se numesc ancorle alea in comert?Va salut.

        Comentariu

        • Mircea G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12085

          #5
          Postat în original de Habib
          pai in unele partzi am gasit caramida din aia gen protherm daca dai cu percutie adio se largeste gaura....diblurile respective sunt ca cele de rigips?ca am pus si din alea si daca le strag putin mai tare pe urma invarte in golo si nu mai pot sa bag surubul pe el....e cam complicat ca am pus la cineva si nu prea imi place cum sta si la primul vat mai serios o sa cada lapa de pe casa...dar am cauta in comertzi si nu prea am gasit ceva bun,o sa incerc probabil cu niste dibluri mai lungi.Ai idee xena cum se numesc ancorle alea in comert?Va salut.
          Incearca niste dibluri chimice ( asa cauti pe net ) si fixezi niste prezoane lungi sau ce ai nevoie . Se apare ca nu ai nici tencuiala !
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          Procesare...