Tub copex de 16, 7 cabluri FY 1,5?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alexis
    Living Legend
    • 05.nov.2006
    • 1331

    Tub copex de 16, 7 cabluri FY 1,5?

    As dori sa stiu ce probleme pot apare daca am bagat intr-un tub copex de 16, 7 cabluri FY 1,5 ?, pentru intrerupatoare cap-scara si cruce.
    faci o casa si pentru urmasii tai
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Re: Tub copex de 16, 7 cabluri FY 1,5?

    Presupunînd că nu veţi avea probleme din punctul de vedere al curentului maxim admis pe fiecare fir, rugaţi-vă să nu fiţi nevoit să schimbaţi unul din fire după pozarea lor în perete.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • alexis
      Living Legend
      • 05.nov.2006
      • 1331

      #3
      Re: Tub copex de 16, 7 cabluri FY 1,5?

      Postat în original de raduca
      Presupunînd că nu veţi avea probleme din punctul de vedere al curentului maxim admis pe fiecare fir, rugaţi-vă să nu fiţi nevoit să schimbaţi unul din fire după pozarea lor în perete.
      Sunt cabluri pt trei circuite, intrerupatoare cap-scara, cruce, cap-scara, fiecare cu cate un bec de cel mult 100 W. Sper sa nu am probleme in cazul asta. Multumesc.
      faci o casa si pentru urmasii tai

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6360

        #4
        Pentru puţin.
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • xena
          Membru Marcant
          • 05.aug.2007
          • 786

          #5
          Daca ti se bulesc o parte din cabluri vei putea pastra functiunile montand relee pas cu pas.

          Comentariu

          • alexis
            Living Legend
            • 05.nov.2006
            • 1331

            #6
            Postat în original de xena
            Daca ti se bulesc o parte din cabluri vei putea pastra functiunile montand relee pas cu pas.
            Multumesc. Sper ca sa nu am probleme pt ca pe fiecare circuit nu o sa fie mai mult de 100 W.
            faci o casa si pentru urmasii tai

            Comentariu

            • prafsipulbere
              Membru
              • 09.mai.2008
              • 106

              #7
              sall

              baiatul trage conductor de 1.5 mm nu are nici o sansa sa se buleasca conductorii,decat sa nu stie sai traga .Concluzia stai linistit

              Comentariu

              Procesare...