Deviz instalatii electrice 2008

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Habib
    Membru
    • 23.mai.2007
    • 195

    Deviz instalatii electrice 2008

    Buna ziua am si eu o mare rugaminte la cei care vor sa ma ajute,am si eu nevoie de un deviz de instalati electrice si nu stiu de unde sa fac rost.Am de facut o instalatie electrica si proprietarul respectiv a tras el toate firele,eu am de tras numai alimentarile si de facut conexiunile la fiecare camera in parte in doze de derivatie.Un deviz cu niste preturi mai exacte despre instalati electrice ar fi de mare ajutor Va salut.O zi buna.pa
  • Habib
    Membru
    • 23.mai.2007
    • 195

    #2
    Dar nimeni nu ma ajuta si pe mine,nu are nimeni nici o idee?un site ceva

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      Pune si tu un pret cu doar 15-20% mai mic , pe ideea ca tu va trebui sa verifici tot ce a facut el. Si asa trebuie sa faci asta , ca doar nu te bazezi pe el .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • alexis
        Living Legend
        • 05.nov.2006
        • 1331

        #4
        Postat în original de Mircea G
        Pune si tu un pret cu doar 15-20% mai mic , pe ideea ca tu va trebui sa verifici tot ce a facut el. Si asa trebuie sa faci asta , ca doar nu te bazezi pe el .
        Mai bine pui un pret real si iei un ban, pe munca pe care o faci. Daca omul a tras singur firele inseamna ca nu are bani, sau e zgarcit asa ca nu te alegi cu nimic, doar dc vrei sa refuzi lucrarea merita sa ceri un pret care sa depaseasca munca pe care o faci.
        faci o casa si pentru urmasii tai

        Comentariu

        • Habib
          Membru
          • 23.mai.2007
          • 195

          #5
          Mai bine faci din nou lucrare decat sa o iei dupa alcineva pt ca e foarte greu daca nu a lucrat cum se lucreaza,oricum la prima vedere am vazut ca a bagat conductor litat si pe lumina si pe priza de 2,5mm respectiv 3 fire lumina 3 fire priza.....proprietarul e din Italia si la ei asa se lucreaza si asa vrea sa faca si aici.Cam cat sa-r socoti daca el a facut instalatie cam la fiecare camera in parte,ramanad ca eu sa trac alimentariel+facut legaturi in doze.

          Comentariu

          • popsi
            Membru
            • 04.ian.2008
            • 167

            #6
            Pretul corect dupa mine ar fi jumatate din cat iei pe un punct lumina.

            Comentariu

            • DanielF_67
              Membru marcant
              • 22.mar.2007
              • 336

              #7
              Postat în original de popsi
              Pretul corect dupa mine ar fi jumatate din cat iei pe un punct lumina.
              75%ca trebuie sa mai si verifici ce a facut italianul,ca sa nu ai surprize la urma.
              .

              Comentariu

              Procesare...