Intrerupator dupa usa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Habib
    Membru
    • 23.mai.2007
    • 195

    Intrerupator dupa usa

    Buna ziua,am si eu problema am si la cineva un intrerupator dupa usa proprietarul respectiv a facut niste modificari si a uitat sa mai modifice si intrerupaturul in alta parte, acum a ajuns la final si nu mai e de acord sa spargem sau sa punem prin bagheta in alta parte intrupatorul respectiv vrea ceva pe senzor sau daca exista alceva sa nu sparga peretzi.Proprietarul respectiv vrea sa aive lumina numai cat sta in camera respectiva si dupa accea sa se stinga.Problema e ca am vazut al schneider niste senzori de prezenta dar sunt putzin cam scumpi.Cei din comertz nu stiu cat de bun ar fi.Voi ce ati montat?
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Există întrerupătoare wireless. Încerc să caut pe net să vă dau un link, dar poate căutaţi şi Dvs. pe forum (dacă ţin minte bine, s-a mai discutat acest subiect).
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Consultant electrice
      Moderator
      • 08.nov.2005
      • 3240

      #3
      Detector de miscare cu montaj aparent gasiti si cu 20 ron insa nu stiu cat de precis este pentru aplicatia dvs si cum il veti integra sa si arate bine.
      Ceea ce va trebuie este un detector de prezenta. Acesta este mai sensibil la miscari mici (amplitudine mica). Avantajele produselor de la Schneider isi justifica pretul datorita calitatii si functiilor pe care le ofera. Spre exemplu aveti la dispozitie si o telecomanda care permite bypass-area setarilor senzorilor si comanda manoala a acestora.
      Curentul nu iarta!

      Comentariu

      • Mircea G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #4
        http://www.misiuneacasa.ro/forum/vie...147&highlight= studiaza si aici !
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        Procesare...