Deviz

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Zsolty007
    Membru
    • 30.sep.2007
    • 217

    Deviz

    Nu ma poate cineva ajuta cu un "Indicator de norme de devize pentru terasamente" si "indicator de norme de devize pentru drumuri"

    Multumiri anticipate de la ZSOLTY
    Omul invata cat traieste, nu e nimeni perfect!!!
  • Zsolty007
    Membru
    • 30.sep.2007
    • 217

    #2
    Adica TS si D
    Omul invata cat traieste, nu e nimeni perfect!!!

    Comentariu

    • romanbun
      Incepator
      • 29.ian.2008
      • 60

      #3
      Deoarece sunt carti de stricta specialitate editate in 1981 parca ,nu le veti gasi decat eventual la firme din constructii mai mari sa xeroxati sau cumparati un program de devize care cuprinde toate indicatoarele de norme de deviz.
      Complicat...

      Comentariu

      • arhicad
        Incepator
        • 06.oct.2009
        • 2

        #4
        DEVIZE PROFI

        Am vazut cateva nelamuriri privind devizele in constructii. Stiu prin ce trecetio am trecut si eu cand m-am angajat la un patron de fima de constructii care s-a trezit peste nopate cu contract masiv si cu peste 200 de angajati. io trebuia sa ii fac devizlee si mai apoi deconturile la lucrarile de constructii . lucra in subantrepriza si mai tarziu s-a facut antr. general ca cel mare renuntatse. ... cosmar

        am folosit deoclib ca asta aveau. pana laurma m-am obisnuit da dupa ce am incercat windoc nu mi-a mai trebuit . acum am intes ca au scos unul mai nou ...

        ================================

        daca vreti program de devize il gasiti pe cel mai tare , fara discutii din cate am vazut. Si le-am incercat pe TOATE de la Doclib la xdev, etc
        are facilitati de editare ca in excel te misti rapid are o multime de norme. de fapt la nici unu nu am mai gasit asa multe norme.
        Pe parte de Decontare sunt beton, actualizeaza si preturile automat, si din factura. daca il aveam pe asta mai demult eram acum boier. da tot scalv am ramas ... da unu liber

        e facut de astia de la Intelsoft care au facut si windocu da care nu am inteles cui dracu l-au dat ca nu raspunde nimeni la tel la ei.
        io am windoc acum, da am facut "rost" de Deviz profesian 2009 (pe sub mana ca nu l-au scos pe piata) ;D

        daca il vreti contactati-ma la arhicad74@gmail.com (io il am de la un pretin din sibiu care am inteles ca il are de la ei de la intelsoft da nu stiu daca avea voie sa il de amai departe ... ma rog e un fel de beta .. )

        PS am vazut mai acum ca au si un modul de face ANTEMASURATORI ... face si textu ala lung pentru documetarea caclului ... mama ce m-a omorita asta pe mine pana cum ...

        Comentariu

        • bradut
          Incepator
          • 18.apr.2010
          • 5

          #5
          Postat în original de romanbun
          Deoarece sunt carti de stricta specialitate editate in 1981 parca ,nu le veti gasi decat eventual la firme din constructii mai mari sa xeroxati sau cumparati un program de devize care cuprinde toate indicatoarele de norme de deviz.
          Complicat...
          Buna ziua,
          - TOATE cataloagele de NORME de DEVIZ seria 1981-1982 pot fi consultate GRATUIT în programul de devize X-DEV, chiar si în versiunea DEMO.
          [deci nu trebuie sa cumparati programul ca sa aveti acces la cataloagele D, Ts, etc...]

          In plus, puteti profita de cateva ore de UTILIZARE GRATUITA în regim FULL [complet functional] prin ACTIVAREA GRATUITA ON-LINE, ca sa faceti antemasuratori, devize, oferte licitatii, situatii de lucrari, etc.

          Cu stima,
          Bradut Dima,
          autor X-DEV

          Comentariu

          Procesare...