Unde gasesc profiluri metalice

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mark225
    Incepator
    • 02.nov.2008
    • 4

    Unde gasesc profiluri metalice

    Unde gasesc profiluri metalice ca in fotografii : sa aibe gauri si sa sa pot alege mai multe dimensiuni si grosimi . La Bricostore, MrBricolage sau Praktiker nu se gasesc decat cateva tipuri de profile metalice foarte mari .
    (nu vreau sa fac suport pentru un aparat de aer conditionat , dar exact asa am nevoie)

    Se poate sa gasesc pe la depozite de materiale de constructii , dar chiar nu stiu unde ar trebui sa ma duc
  • ghimpe--
    Membru Marcant
    • 22.iun.2008
    • 400

    #2
    Specifica si locatia, e mai usor de indicat un magazin asa :P
    It's nice to be important, but it's more important to be nice!

    Comentariu

    • mark225
      Incepator
      • 02.nov.2008
      • 4

      #3
      Sunt din Bucuresti.

      Eu spre exemplu vreau sa imi fac un suport pentru rufe, grilaj la usa , grilaj la geam , copertina , o masa din profile metalice pe care sa

      pot pune 100 kg linistit etc. Si vroiams a imi pot alege eu profilele metalice, sinele metalice si apoi sa merg la cineva sa le sudeze (sa nu

      imi spuna ca au costat de 5 ori pretul lor ) si sa le vopseasca.

      Stie cineva unde pot gasi un atelier unde sa pot comanda un grilaj pentru usa , o copertina etc si sa nu ma coste mai mult decat este cazul?
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • lucianraducanu
        Membru
        • 27.iun.2006
        • 138

        #4
        Nu te-ar avantaja mai mult suporți de aer condiționat?

        Comentariu

        • mark225
          Incepator
          • 02.nov.2008
          • 4

          #5
          Postat în original de lucianraducanu
          Nu te-ar avantaja mai mult suporți de aer condiționat?
          Nu vreu suporti pentru aer conditionat. Cum am spus vreau sa imi fac un suport pentru rufe, grilaj la usa , grilaj la geam , copertina , o masa din profile metalice pe care sa pot pune 100 kg linistit etc. ( profile pentru constructii de fier am gasit dar nu am nevoie de asa ceva : sunt mult prea grele si masive pentru ce am eu nevoie )

          Si pentru asta vreau sa gasesc diferite profile metalice cu gauri ( poza cu suportii de aer conditionat am pus-o pt ca acelasi gen de profil as vrea sa gasesc ) si sa merg la un atelier unde sa fie sudate si vopsite ; desi nici un astfel de atelier nu am gasit

          Comentariu

          • lucianraducanu
            Membru
            • 27.iun.2006
            • 138

            #6
            Stiam ca suportii cumparati de-a gata sunt in jur de 40 lei setul. Poate ca ar fi mai ieftin decat respectivele profile. Ceva asemanator nu stiu pe unde s-ar gasi, dar daca gasesti poti lua in calcul acest pret sa vezi daca iesi mai ieftin in cazul in care iti convin dimensiunile.

            Comentariu

            • Mircea G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12085

              #7
              Postat în original de mark225
              ....... vreau sa gasesc diferite profile metalice cu gauri .....(
              Daca mai este valabil ...asemenea suporti / profile gaurite , se gasesc la Hornbach / Bucuresti !
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              • mark225
                Incepator
                • 02.nov.2008
                • 4

                #8
                Am gasit in Hornbach din militari . Merci de informatie
                Oricum sunt destul de dezamagit de oferta magazinelor de acest fel ... ma asteptam sa gasesti in ele tot ce vrei si ce nu vrei , dar nu prea este asa. Iar daca vine vorba de preturi de multe ori sunt foarte mult umflate.

                Sunt curios de unde se aprovizioneaza magazinele mici sau cei din spate de la Obor . Exista un en gros pentru suruburi asa cum este dragonul pentru haine ?

                Comentariu

                • mihai93
                  Incepator
                  • 06.ian.2008
                  • 98

                  #9
                  da. doraly.ultimile 2 3 constructii si in spate.dar orice doresti iti da la bax sau cutie

                  Comentariu

                  Procesare...