Cutie distributie ecrane

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tawtaw
    Incepator
    • 22.ian.2009
    • 5

    Cutie distributie ecrane

    salut,deci ce incerc sa fac e un fel de cutie de distributie mobila pentru ecrane gigant cu led,consum maxim e cam 4kw ,am folosit cablu TITANEX H07RN-F 5 x 6mm . cuple sunt totii de la mennekes.

    dupa ce am citit tot feluri pe forum am ajuns la urmatoare concluzia:

    -nu prea se recomanda comtec ori eu asta am folosit si deja cumparat pentru singur fapt ca nu gasisem dspt in alta parte si am luat tot de la ei.

    - am tot citit despre msu de la mge si nu inseleg ba e si pentru trifazic ba e pentru monofazic.

    schema e urmatoarea



    sper ca ma ajuta cineva cu un sfat daca am gresit undeva sau daca se poate imbunetati aceasta solutia.
    mersi mult in avans
  • tawtaw
    Incepator
    • 22.ian.2009
    • 5

    #2
    parca vad ca ma lamuresc singur peana la urma ,cel mai putzin acuma am citit ca pentru trifazic treb 3 msu ,am citit ceva peana am ajuns la raspunsul asta noroc ca stiu francheza.
    comtec mda nu am facut o mare smekeria cu ei dar cel mai putzin sistemul lor dspt este forte interesant si economia mare de bani si de spatiu in cutie daca indeed merge cum trebuie (taia intre 260-280)
    restul cred ca am facut bine ce am facut singur dilema este ca cred ca era mai bine curba B in cazul meu (variatii de consum in continu ,incarcare etc)

    oferta ramane deschisa cine are ceva de comentat sau adaugat va rog sa nu esitati
    PS my romanian sucks I KNOW)

    Comentariu

    • liviu2004
      Membru marcant
      • 03.ian.2007
      • 508

      #3
      Poti pune 3 MSU, cate unul intre faza si nul si toate legate mecanic de un aparat compatibil MG.

      Comentariu

      • tawtaw
        Incepator
        • 22.ian.2009
        • 5

        #4
        ms pentru sfat ,
        da stiu asta ,dar daca ma pui sa aleg intre trei module si un modul as alege a 2 varianata find ca nu despun de un spatiu din belsug si iti zic dece :

        asta este dspt care am folosit


        iar ca sa aveti o ideea despre ce vorbesc ,uite asta este ce incerc eu sa fac cat mai profi se poate

        numai ca alea par sa nu aiba protectia la overvoltage. si ce incerc eu sa fac mai are si asa ceva:


        faza tare a fost multimetru ala de panou costa in jur de 150euro ,si am spus hai sa mai caut poate gasesc mai ieftin ,si am gasit o firma la suceava AUTEC srl care fac asa ceva ,numai ca astia de la autec in afara ca au un produs net inferior ca optiuni si mod de operare mau si cerut 1550 ron .

        alceva as dori sa stiu mg ca mg dar care ar fii cel mai robusta serie ?
        stie cineva ?

        Comentariu

        • liviu2004
          Membru marcant
          • 03.ian.2007
          • 508

          #5
          Serie de ce?

          Comentariu

          • tawtaw
            Incepator
            • 22.ian.2009
            • 5

            #6
            serie de mcb rcd
            a,n,h .etc ,vb de mg,cred ca H este

            Comentariu

            • liviu2004
              Membru marcant
              • 03.ian.2007
              • 508

              #7
              Mini circuit breaker = MCB
              MG=Merlin Gerin

              RCD=?
              A=?
              N=?
              H=?

              Comentariu

              Procesare...