Autorizatii necesare pt casa din containere

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cristianhaulica
    Incepator
    • 22.iun.2005
    • 59

    Autorizatii necesare pt casa din containere

    Buna ziua

    Intentionez sa-mi fac o casa din mai multe containere alaturate/suprapuse.
    Stie cineva ce acte/autorizatii sunt necesare? (am citit subiectele sticky de pe forum, dar avand in vedere ca nu e vorba de o constructie standard, ma intrebam daca a mai incercat cineva sa faca asaceva, si ce pasi a trebuit sa faca pt a obtine autorizatia de constructie)

    Pe internet am gasit cateva discutii pe acesta tema, dar opiniile erau impartite (de la: "nu-ti trebuie autorizatie pt un container" pana la "e nevoie de aceleasi autorizatii ca la o casa normala")

    De remarcat ca nu vor fi doar niste containere plasate undeva. Va fi o casa cu fundatie, acoperis, etc.
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    #2
    Eheee daca te apuci sa-i faci fundatie si acoperis o sa iti trebuiasca toate actele pentru autorizatia de constructie.
    Cu stima.

    Comentariu

    • nickey1234
      Membru
      • 29.ian.2007
      • 138

      #3
      O idee excelenta! Te rog sa ne ti la curent cu evolutia proiectului tau.

      Comentariu

      • cristianhaulica
        Incepator
        • 22.iun.2005
        • 59

        #4
        Postat în original de nickey1234
        O idee excelenta! Te rog sa ne ti la curent cu evolutia proiectului tau.
        Din pacate monetan proiestul e in stadiu de tatonare. Vor mai treca cred inca 6-12 luni pana sa ma apuc de el (sper intre timp sa temin de returnat un credit ca sa pot sa directionez banii spre acest proiect)

        Comentariu

        • dzainescu
          Incepator
          • 15.oct.2007
          • 8

          #5
          sal

          ce ai facut cu constructia?
          Iti trebuie autorizatie? daca nu faci fundatie si fara acoperis(3 containere alaturate pose pe pilon - dale beton) trebuie ceve?



          multumesc

          Comentariu

          • cristianhaulica
            Incepator
            • 22.iun.2005
            • 59

            #6
            Re: sal

            Postat în original de dzainescu
            ce ai facut cu constructia?
            Iti trebuie autorizatie? daca nu faci fundatie si fara acoperis(3 containere alaturate pose pe pilon - dale beton) trebuie ceva?

            multumesc
            Din motive financiare (nu am reusit sa gasesc containere la un pret acceptabil in Iasi) si nu numai (complicatii legale si constructive), am hotarat sa fac casa pe structura de lemn.

            Comentariu

            Procesare...