Inundatie subsol

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • crissstina
    Incepator
    • 27.ian.2009
    • 1

    Inundatie subsol

    am o mare rugaminte,la cine imi poate da un sfat.locuiesc la parter si de la subsol mi-a iesit de trei ori mizeria in casa prin wc prin scurgere.la subsol e un dezastru mereu plin de apa toata lumea arunca de sus tot felul..au gasit pina si un pampers in subsol...va da-ti seama ce se arunca de sus si cand se infunda iese toata mizeria in casa la mine.intr-un an a iesit mizeria de 3 ori pina in sufragerie de 10 cm.sa intamplat de fiecare data cind nu eram acasa.si toata lumea da din umeri nu au bani sau nu vor sa puna sa repare subsolul.in schimb pe mine m-au obligat sa platesc sa se repare acoperisul ca e obligatoriu de la primarie,mi sa spus.nu stiu ce sa fac,mi sa recomandat sa fac tevi scurgere separat.nu stiu cum,sa nu mai am treaba cu teava principala..acum problema e ca nu gasesc pe nimeni sa faca treaba asta la subsol nu intra nimeni in apa pina la genunchi.ce sfat imi da-ti,va rog frumos.. multumesc
  • Mircea G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #2
    Cred ca este posibil sa cereti si dvs daune de la vecini .
    Pina acum trebuia sa aveti o asigurare
    Normal ca nimeni nu intra in subsol asa , trebuie vidanjat , spalat ...
    Unii instalatori au pompe de evacuare a apei .
    Dupa curatarea subsolului va trebui modificata canalizarea dvs si montarea unor clapete de sens .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    Procesare...