Pret racordare canalizare

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • lucas_1977
    Incepator
    • 28.ian.2009
    • 17

    Pret racordare canalizare

    Salut,

    Am facut un proiect racordare canalizare si devizul arata 30 milioane lei vechi.
    Asta include caminul (in curtea mea) si 7 metri teava pana la caminul din strada. Pretul include materiale si manopera dar tot imi pare cam mult.
    A mai facut cineva asemenea lucrari recent?

    Multzam.
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    Pai daca faci tu sapaturile, betonul, cofragul etc. o sa te coste mai putin de jumatate.
    Cu respect.

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      Este un pret real , chiar bun .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • ombun
        Membru marcant
        • 12.feb.2007
        • 580

        #4
        ...pretul racordarii la canalizare...nu-l cunosc inca, (nu au inceput lucrarile..), dar la cel de racordare la apa curenta este de 250 ron (initial se cerusera vreo 850 ron, dar a facut lumea "scandal" si au zis ca daca ne facem singuri caminul...merge cu 250 ron).
        vreau sa fac o casa !

        Comentariu

        • Tiberiu_Pf
          Incepator
          • 13.aug.2007
          • 5

          #5
          Salut

          Eu fac acuma canalizarea, si am prin curte cam 30m (casa a fost facuta cam aiurea, teava iese in spate si trebuie sa dau ocol sa ajung in fata) plus 6m la strada, pret 11000RON (110 mil. lei vechi). Desi lucrarea include tot (sapat, 2 camine, placat cu nisip+pietris, tevi, etc.) eu am zis ca pretul este extrem de mare. Acuma ca vad 3000RON doar pentru un camin si 7m teava, parca nu mai pare asa de mult... Sau ma insel eu cumva si pretul de 3000RON mai include si altceva?

          Comentariu

          Procesare...