Modificare proiect si autorizatie de constructie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ivan_turbinca
    Membru marcant
    • 25.feb.2009
    • 494

    Modificare proiect si autorizatie de constructie

    Buna ziua! Daca am un proiect de casa cu 5 camere,am luat si aut de constructie de la primarie,totul ok pentru a ma apuca de construit,si eu ma razgandesc si il vreau mai mare sau mai mic,sau alte forme alta constructie,intr-un cuvant alt proiect,ce trebuie sa fac? alt proiect? este posibil? pot sa iau alta aut de constructie? Multumesc anticipat!
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    #2
    Vorbiti cu proiectantul casei.
    Cu stima.

    Comentariu

    • ivan_turbinca
      Membru marcant
      • 25.feb.2009
      • 494

      #3
      bine bine si alte pareri in afara de intreaba la primarie,vb cu proiectantul,intreaba pe cineva autorizat?? nu se pricepe nimeni pe aici prin forum?

      Comentariu

      • Maestrul Max
        Living Legend
        • 28.iul.2006
        • 6920

        #4
        Modificarea unui proiect de constructie se face doar cu avizul proiectantului. Mai vreti si alte detalii ?
        Cu stima.

        Comentariu

        • ivan_turbinca
          Membru marcant
          • 25.feb.2009
          • 494

          #5
          Da mai vreau.... de ce trebuie eu sa il mai intreb pe ala cu proiectul daca eu vreau altul?? eu am interebat dpdv al primariei.ma lasa? se elibereaza alta aut de constructie? ma pune sa il modific pe cel vechi??

          Comentariu

          • Vizitator

            #6
            pastrezi ceva din proiectul vechi?

            Comentariu

            • Maestrul Max
              Living Legend
              • 28.iul.2006
              • 6920

              #7
              Postat în original de ivan_turbinca
              Da mai vreau.... de ce trebuie eu sa il mai intreb pe ala cu proiectul daca eu vreau altul?? eu am interebat dpdv al primariei.ma lasa? se elibereaza alta aut de constructie? ma pune sa il modific pe cel vechi??
              Dumneavoastra ati zis asa: "eu ma razgandesc si il vreau mai mare sau mai mic, sau alte forme alta constructie". Daca modificati proiectul existent trebuie sa vorbiti cu proiectantul, daca nu pastrati nimic din vechiul proiect faceti altul nou.
              Cu stima.

              Comentariu

              • alexis
                Living Legend
                • 05.nov.2006
                • 1331

                #8
                Postat în original de ivan_turbinca
                Da mai vreau.... de ce trebuie eu sa il mai intreb pe ala cu proiectul daca eu vreau altul?? eu am interebat dpdv al primariei.ma lasa? se elibereaza alta aut de constructie? ma pune sa il modific pe cel vechi??
                Trebuie sa o iei de la inceput. Autorizatia de constructie pe care ai primit-o e pentru tipul de constructie pe care l-ai prezentat. Daca vrei altceva, trebuie sa o iei de la inceput.
                faci o casa si pentru urmasii tai

                Comentariu

                • Consultant constructii
                  Membru
                  • 17.iun.2008
                  • 224

                  #9
                  Asa este. Daca modifici dimensiunile constructiei sau conturul acestuia iti trebuie o noua autorizatie.

                  Comentariu

                  • ivan_turbinca
                    Membru marcant
                    • 25.feb.2009
                    • 494

                    #10
                    multumesc

                    Comentariu

                    Procesare...