Estimare lucrare

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • hector4me
    Incepator
    • 09.apr.2009
    • 37

    Estimare lucrare

    Salutare . Va atasez 2 imagini . Este vorba despre o mansarda cu toti peretii din BCA . Doresc sa daram peretii marcati cu rosu din a2-a imagine[l.e. am uitat sa ii marchez dar va dati seama care sunt ] si sa construiesc cum este in prima imagine . Noii pereti vreau sa ii fac cat mai ieftini posibil , deci rigips cred ,fara vata de sticla intre placi ,pentru ca toti sunt de interior .



    De asemenea as mai dori sa construiesc o scara din beton . Scara va fi construita afara si va face legatura direct din curte catre etajul 1 al unei vile . <nu stiu exact dimensiunile care le va avea . Banuiesc ca lungime undeva intre 4-4.5 si 5m iar inaltime 3 m ( ? ) .


    Acum nu-mi ramane decat sa va intreb . Care credeti ca este suma necesara de bani pentru toata povestea ? Fiind si criza as incerca sa fac totul cu 3-5.000 E . Pareri ? Ar fi de ajuns pentru demolarea peretilor din BCA ,construirea altor pereti din rigips + finisaje [ ies oare mai ieftin daca refolosesc BCA-ul ? - idee de moment ] si facut scara de care vorbeam .

    Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri
    Fișiere Atașate
  • hector4me
    Incepator
    • 09.apr.2009
    • 37

    #2
    Nimeni ,nicio parere ? Cu 3k euro ma descurc sa fac tot ce imi propun sau nu ?

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13005

      #3
      Calculeaza suprafetele si vezi ce materiale iti intra in cele doua variante mentionate.

      Fara a avea suprafete exacte nu poti calcula necesarul.
      Daca iti faci tu lucrarea iesi mai binisor.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • hector4me
        Incepator
        • 09.apr.2009
        • 37

        #4
        Peretele planuit sa fie darman are in total 8m iar cei ce vor fi construiti 11m . Lucrare nu va fi facuta de mine din lipsa de timp...

        Comentariu

        Procesare...