Sistem canalizare sub pardoseala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • csmunteanu
    Incepator
    • 19.mai.2009
    • 1

    Sistem canalizare sub pardoseala

    salut!construiesc o casa(vezi imaginea plan parter) si ma aflu in fata unei probleme:am turnat fundatia, am lasat loc ptr teava de scurgere de 110 si cea de apa de 25, am pus inevitabil un cot de la 90 grade de 110 ptr a modifica directia tevei in plan vertical, iar acum nu stiu carei ordinea racordarii la scurgere.Intai cred ca se pune pe teava de 110 o bifurcatie la 45grade ca sa iasa prin pardoseala direct la vasul de wc care o sa fie suspendat.Apoi , mai sus(20-30cm), se pune o reductie de 110x50x50 care sa permita tevei de scurgere sa urce la etaj unde am a doua baie cu obiectele sanitare asezate la fel .De cele 2 iesiri de 50 cuplez chiuveta cu sifonul de pardoseala si dusul separatde pe cea de-a doua.Este corect asa??? p.s:am mai citit pe forum ca se poate face legatura chivetei si dusului la scrugere prin sifonul de pardoseala ca sa aiba 2 iesiri. Cum e mai bine?eu sincer sa fiu am vazut si un racord pvc de 110 care-ti ducea teava sus si prin care aveai la unghi de 45 scurgerea ptr wc(110) si2 scurgeri de 50 la unghi de 45 ptr chiuuveta dus si sifon pardoseala.se poate si asa??m-am gandit sa fie ceva diferenta de nivel intre scurgerea de la wc si celelalte din pricina mirosului,!!! cum sa fac???[/img]
    Fișiere Atașate
    cauta si vei afla!!!
Procesare...