Pericol de scurgere prin sifon

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • builder
    Incepator
    • 15.ian.2009
    • 30

    Pericol de scurgere prin sifon

    Buna ziua!
    E posibil ca atunci cand sifonul de pardoseala si baia au o portiune comuna la scurgere pana la conducta de 110 sa iasa apa prin sifon.?
    Multumesc!
  • dumitrescu
    Membru marcant
    • 14.sep.2008
    • 330

    #2
    daca inclinarea este corespunzatoare nu trebuie sa iasa apa prin sifon

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Este posibil.

      Detaliaza.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • builder
        Incepator
        • 15.ian.2009
        • 30

        #4
        Am facut un test bagand apa sub presiune pe scurgerea de baie cu furtunul si dupa cca 10 secunde apa a iesit si prin sifon. Nu stiu daca in conditii normale de scurgere din baie se intampla acest lucru dar vreau sa ma asigur.

        Comentariu

        • Mircea G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12085

          #5
          Postat în original de builder
          Am facut un test bagand apa sub presiune pe scurgerea de baie cu furtunul si dupa cca 10 secunde apa a iesit si prin sifon. Nu stiu daca in conditii normale de scurgere din baie se intampla acest lucru dar vreau sa ma asigur.
          Irelevant . Test se putea face dind drumul la o cada plina cu apa .... In testul dvs apa are alta presiune si viteza de curgere fata de normal . presupun ca v-ati si stropit la test ...ramine sa spuneti ca este canalizarea defecta si v-a stropit .... faceti testul de mai sus .
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • builder
            Incepator
            • 15.ian.2009
            • 30

            #6
            Nu m-am stropit si am bagat apa din furtun tocmai pentru ca nu am inca pusa cada si nici sapa astfel incat daca e ceva in neregula mai pot modifica.

            Comentariu

            Procesare...