Cum scap de urechelnite?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ervin8571
    Incepator
    • 19.dec.2008
    • 45

    Cum scap de urechelnite?

    am gasit pentru a doua oara in 5 zile o urechelnita intr-una din camerele apartamentului (am pus si o poza ca sa fiu mai concret). Initial am crezut ca poate a venit de afara (cald, gemul deschis mai mult timp), dar cand am vazut ca deja se repeta, am intrat la idei. Oare aceste insecte au cuib in casa? Sunt daunatoare sau periculoase? Se pot ascunde in dulapuri, printre haine? Mentionez ca am renovat recent (2 luni) am izolat peretii cu polisitren si teoretic ar trebui sa nu mai am probleme. Oare ce o fi?
    Multumesc
  • ghimarcat
    Membru Marcant
    • 19.feb.2006
    • 414

    #2
    Unde e poza?

    Comentariu

    • ervin8571
      Incepator
      • 19.dec.2008
      • 45

      #3
      revin cu poza, data trecuta nu s-a atasat datorita uneo erori
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • mihaim5
        Incepator
        • 25.aug.2006
        • 79

        #4
        Re: cum scap de urechelnite?

        Postat în original de ervin8571
        Sunt daunatoare sau periculoase? Se pot ascunde in dulapuri, printre haine? Mentionez ca am renovat recent (2 luni) am izolat peretii cu polisitren si teoretic ar trebui sa nu mai am probleme. Oare ce o fi?
        Multumesc
        din proprie experienta, eram prin clasa a 5-6, m-am trezit intr-o noapte cu un zgomot infernal in urechea stanga, era ceva de genul polistirenului frecat de sticla sau a unghiilor frecate de tabla la scoala. una bucata urechelnita din asta a gasit ca e de explorat urechea mea. i-am dat sa bea apa sa se calmeze si a doua zi la doctor cu una bucata seringa de juma de litru ceai de musetel mi-a dat jet pana a sarit zburdalnica.

        deci daca iti intra in ureche pot fi periculoase
        de venit, vin de afara

        Comentariu

        Procesare...