Cresterea animalelor de consum in orase

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • antal
    Incepator
    • 09.iul.2006
    • 93

    Cresterea animalelor de consum in orase

    Intrebarea mea este daca exista vreo reglementare legala privind acest subiect . De exemplu un vecin si-a amenajat un cotet de gaini lipit de gardul meu si cu asta s-a dus naibii statul in gradina . Este o duhoare infioratoare , nu mai pot sa stau in gradina , nu mai pot sa invit pe cineva la mine . Dupa ce am muncit sa imi amnajez o mica gradina cu gazon , iaz , trandafiri etc. nu mai pot sa ma bucur de ele .

    Rog moderatorii sa mute postul daca am gresit sectiunea , multumesc !
  • antal
    Incepator
    • 09.iul.2006
    • 93

    #2
    Chiar nimeni nu a avut problema asta ? Mi se pare incredibil , sint singurul deranjat ca pute de la un vecin ?

    Comentariu

    • constantin57
      Membru
      • 11.dec.2005
      • 193

      #3
      Postat în original de antal
      Chiar nimeni nu a avut problema asta ? Mi se pare incredibil , sint singurul deranjat ca pute de la un vecin ?
      Nu sunteti singurul, in aceiasi situatie sunt si eu, vecinul meu arunca ceva urit mirositor (cred borhot de sfecla) si citeva zile e de groaza .Nu stiu cum sa-l abordez ...e mare! si rau..
      O solutie ar fi Protectia mediului sau Sanepidul dar suntem vecini, nu vreau sa mi-l fac dusman.
      Si mai e ceva. Sa arunce cu piatra cel care crede ca nu greseste ....

      Comentariu

      • vladbobu
        Incepator
        • 08.ian.2009
        • 54

        #4
        intreaba la primarie

        Cel mai bine sa intrebi la primarie... citeste si articolul de mai jos:
        Iesenii au primit amenzi de zeci de milioane pentru animalele din gospodarii si din apartamente. Astfel, doi ieseni vor trebui sa plateasca cite 7 milioane lei pentru ca au crescut animale in centrul orasului. „Din 1994 este interzisa cresterea animalelor in curtile caselor aflate in centrul orasului. Cresterea animalelor de curte este posibila doar in […]

        Comentariu

        Procesare...