Cum sa-mi fac camera

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Avatar Vizitator

    Cum sa-mi fac camera

    salut
    sunt un impatimit al emisiunii dvs si a tot ce tine de decoratiuni interioare si bricolaj.doresc sa imi "fac" camera si nu stiu de unde sa incep(termenii mei in domeniu nu sunt asa avansati asa ca va rog sa va puneti imaginatia la contributie,multumesc).miam facut un plan cu un model de tavan fals cu spoturi, dar citind un pic mesajele de pe forumuri miati cam taiat tot avantul.spuneti ca spoturile nu sunt bune,dar inaltimea camerei numi permite ceva mai lung,spuneti ca nu e voie sa acoperim tevile de gaz parca,dar cele de la calorifere?ar mai fii ceva chestii dar mas multumi daca miati rasp la astea ptr inceput. multumesc
  • rcd
    Incepator
    • 24.sep.2004
    • 32

    #2
    Si eu as foarte "multumit" daca ai incerca sa respecti limba romana
    Taranul de oras e cel mai prost animal (Parazitii)

    Comentariu

    • Avatar Vizitator

      #3
      Tatal tau stie ce vrei sa faci ? Eu zic sa lasi decoratiunile interioare si sa te apuci de invatat gramatica. In ce clasa ai trecut ? a II a ?

      Comentariu

      • noldi

        #4
        sunteti rai

        Pai daca vroia baiatul sa va intrebe de gramatica...poate ca o facea,dar se pare ca are o problema si are nevoie de ajutor.Daca nu sunteti in stare sa ii raspundeti nu o mai faceti,lasa-ti meseriasi,de profesori de romana aici nu avem nevoie .sunt alte forumuri unde se invata limba romana,deci cautati acolo sa va luati de cineva.

        Comentariu

        • Avatar Vizitator

          #5
          Re: sunteti rai

          Postat în original de noldi
          Pai daca vroia baiatul sa va intrebe de gramatica...poate ca o facea,dar se pare ca are o problema si are nevoie de ajutor.Daca nu sunteti in stare sa ii raspundeti nu o mai faceti,lasa-ti meseriasi,de profesori de romana aici nu avem nevoie .sunt alte forumuri unde se invata limba romana,deci cautati acolo sa va luati de cineva.
          Frate intai invata sa vorbesti apoi sa construiesti. Nici chiar asa tata.

          Comentariu

          • Consultant electrice
            Moderator
            • 08.nov.2005
            • 3240

            #6
            Daca ne dai mai multe detalii despre camera ta ne vom gandi la o solutie!
            Curentul nu iarta!

            Comentariu

            • KGB.FSB
              Incepator
              • 27.mai.2008
              • 6

              #7
              Re: sunteti rai

              Postat în original de Anonymous
              Postat în original de noldi
              Pai daca vroia baiatul sa va intrebe de gramatica...poate ca o facea,dar se pare ca are o problema si are nevoie de ajutor.Daca nu sunteti in stare sa ii raspundeti nu o mai faceti,lasa-ti meseriasi,de profesori de romana aici nu avem nevoie .sunt alte forumuri unde se invata limba romana,deci cautati acolo sa va luati de cineva.
              Frate intai invata sa vorbesti apoi sa construiesti. Nici chiar asa tata.

              pff omule esti terminator 10 taci

              stiu meserias bun bun si nu stie sa vb romaneste

              (intrebarea e tu sti sa vb perfect ???)

              vb lui

              Cod:
              noldi
              Vizitator
              
              		 sunteti rai	 
              
              Pai daca vroia baiatul sa va intrebe de gramatica...poate ca o facea,dar se pare ca are o problema si are nevoie de ajutor.Daca nu sunteti in stare sa ii raspundeti nu o mai faceti,lasa-ti meseriasi,de profesori de romana aici nu avem nevoie .sunt alte forumuri unde se invata limba romana,deci cautati acolo sa va luati de cineva.
              ajutati oameni nu fiti rarii
              Occupation: Electrical Engineer --> Interests: get electrocuted

              Comentariu

              • liviu2004
                Membru marcant
                • 03.ian.2007
                • 508

                #8
                Re: Cum sa-mi fac camera

                Postat în original de Anonymous
                spuneti ca spoturile nu sunt bune
                Ti-as recomanda pentru spoturi sa folosesti din acelea cu LED. Nu trebuie sa fie foarte puternice, poti sa folosesti mai multe, dimensiunile sunt aceleasi ca la spoturile normale. Poti sa te joci si la culori putin.

                Tevile de calorifere: la mine in apartament am acoperit coloana cu un colt de rigips plus profilele aferente. Aspectul e destul de interesant, in prima poza am acoperit teava de scurgere a apei de ploaie de pe bloc, in a doua poza am acoperit coloana de tevi pentru calorifere:





                In caz de e nevoie e foarte usor de dat jos si de reconstruit.

                Comentariu

                • hanz_caravelle
                  Incepator
                  • 27.mai.2008
                  • 18

                  #9
                  liviu2004 si KGB.FSB frumos din partea voastra dar discutia asta e cam veche e din 2005 daca va uitati mai bine, mai ales kgb calmeaza-te ca in lumea asta sunt oameni si oameni!nu-i schimbi dintr-un post!
                  respecte!
                  meseria bratara de aur

                  Comentariu

                  • dmih
                    Membru Marcant
                    • 05.feb.2007
                    • 612

                    #10
                    Re: sunteti rai

                    [quote="KGB.FSB"]

                    stiu meserias bun bun si nu stie sa vb romaneste

                    [quote]

                    De curiozitate ... daca nu stie sa vb romaneste, in ce limba discutati? Hindi, araba (nu cred), engleza, italiana, etc ...

                    Comentariu

                    • liviu2004
                      Membru marcant
                      • 03.ian.2007
                      • 508

                      #11
                      Postat în original de hanz_caravelle
                      liviu2004 si KGB.FSB frumos din partea voastra dar discutia asta e cam veche e din 2005
                      aha, n-am bagat de seama.

                      Comentariu

                      • Consultant electrice
                        Moderator
                        • 08.nov.2005
                        • 3240

                        #12
                        Ideea cu vorbitul in romaneste cred ca era ca exista meseriasi buni care fac greseli de gramatica ca nu au trecut pe la scoala prea des.
                        Curentul nu iarta!

                        Comentariu

                        • ear1976
                          Living Legend
                          • 09.aug.2007
                          • 1008

                          #13
                          Postat în original de Consultant electrice
                          Ideea cu vorbitul in romaneste cred ca era ca exista meseriasi buni care fac greseli de gramatica ca nu au trecut pe la scoala prea des.
                          este cine el care este to be a fi....

                          iaca iaca, incet incet o luam razna

                          A-ti incercat vreodata sa lucrati cu oameni care nu stiu romaneste pentru simplul fapt ca nu sunt romani? Si vorbesc si engleza foarte greau pentru simplul fapt ca e o imensa diferenta culturala? (si nu are de a face cu politica, ci doar cu locatia geografica, rasa, istorie, religie etc...)

                          Si atunci ce ii facem, ii dam in cap? poate omul doar vrea sa afle ceva...

                          si poate e tot roman dar nu are asa de multe scoli ca noi, dar vrea sa afle ceva...hai sa-l batem cu paru ca nu stie unde este virgulele, sau poa' can' el erea mititel 'ternetu erea ceva sefeu.....


                          MAI GANDITZIVA.....din cand in cand....un pic...
                          ratzele se trag din camioane

                          Comentariu

                          • xena
                            Membru Marcant
                            • 05.aug.2007
                            • 786

                            #14
                            Totusi a scrie corect romaneste, e un respect pentru tine si pentru cei ce iti citesc mesajele.
                            Practic este o carte de vizita a fiecarui membru.
                            Daca nu stii sa scrii corect romaneste, pentru mine e deja un mare semn de intrebare asupra competentei tale in acel domeniu.
                            Bineinteles ca nu trebuie sa dam cu parul, se mai poate gresi, sari o litera, dar totusi cred in capacitatea educativa a forumurilor - nu numai pe anumite probleme punctuale ci si asupra educatiei de toate felurile a membrilor.
                            Pe mine (probabil nu sunt singurul) ma deranjeaza sa citesc posturi cu greseli gramaticale grosolane.

                            Comentariu

                            • ear1976
                              Living Legend
                              • 09.aug.2007
                              • 1008

                              #15
                              Postat în original de xena
                              Totusi a scrie corect romaneste, e un respect pentru tine si pentru cei ce iti citesc mesajele.
                              Practic este o carte de vizita a fiecarui membru.
                              Daca nu stii sa scrii corect romaneste, pentru mine e deja un mare semn de intrebare asupra competentei tale in acel domeniu.
                              Bineinteles ca nu trebuie sa dam cu parul, se mai poate gresi, sari o litera, dar totusi cred in capacitatea educativa a forumurilor - nu numai pe anumite probleme punctuale ci si asupra educatiei de toate felurile a membrilor.
                              Pe mine (probabil nu sunt singurul) ma deranjeaza sa citesc posturi cu greseli gramaticale grosolane.
                              daaa...iti propun sa gandesti un pic altfel....
                              Suntem mandri ca suntem romani, si nu acceptam ideile altora! de ce?

                              greseli gramaticale...si eu, si tu...si oricine le face....de ce sa facem o bariera din asta?
                              ratzele se trag din camioane

                              Comentariu

                              Procesare...