Miros neplacut

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Alenard
    Incepator
    • 21.sep.2009
    • 5

    Miros neplacut

    Buna ziua,
    Tocmai am demarat constructia unei case, in apropiere de Bucuresti, unde, evident nu exista canalizare asa ca o sa mergem pe fosa septica. Problema e ca in toate casele in care am intrat eu personal si nu aveau canalizare, ci fosa septica, exista un miros neplacut in baie, a canal. Intrebarea este unde este hiba si ce se poate face pentru a evita acest lucru, exista o modalitate de a construi fosa in asa fel incat sa nu existe niciun fel de miros ?Ce tip de fosa recomandati, avand in evdere ca este o vorba de o familie cu 4 membri, si ocazional, alti 3 membri aditionali. Multumesc
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Daca e facuta o lucrare cu cap si simt de raspundere nu are de ce sa miroase a canal.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • roscatraian
      Membru marcant
      • 15.feb.2009
      • 304

      #3
      Doua probleme sunt aici:
      1. de obicei fosele nu au un sisitem de aerisire si datorita fermentatiei se formeaza presiune care sparge inchiderile hidraulice.
      2. se evapora apa din inchiderile hidraulice. completati periodic sifoanele de pardoseala.

      Comentariu

      • moscra1
        Membru
        • 25.sep.2007
        • 138

        #4
        Daca ar exista sistemul antivacuum (sau cum s-o chema, aceea prelungire in afara a tevii de scurgere) nu cred ca ar mai exista problema mirosului urat si nici a presiunii.

        Comentariu

        Procesare...