Cea mai buna solutie de canalizare?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ciprianhugianu
    Incepator
    • 29.aug.2005
    • 11

    Cea mai buna solutie de canalizare?

    Dragi prieteni,
    Am pus in atasament planul unui teren pe care se va construi o casa; dupa cum se vede, terenul este foarte ingust, plecand de la 8,5m la drum pana la 9,93 m in fundul curtii. Este intr-un sat fara canalizare si apa curenta. Inclinarea generala a terenului este de la drum spre fundul curtii (diferenta de nivel maxim 1 m dintr-un capat in altul). In curte este si o fantana cu apa foarte buna - este marcata cu verde. In casa noua urmeaza sa locuiasca 3 persoane, permanent. As dori sa pastrez si fantana din curte, in aceste conditii care credeti ca ar fi cea mai buna solutie de evacuare? Pot sa fac o fosa septica intre casa si drum dar nu vor fi emanatii de mirosuri neplacute? In spatele casei e greu de facut, e prea aproape de fantana, zic eu. Sunt distante minime de respectat fata de vecini la amplasarea unei fose? Nu pot sa o fac nici prea aproape de drum fiindca mi-ar trebui un traseu lung pentru canalizare, dar totusi trebuie sa fie totusi accesibila masinii de vidanjare. Multumesc pentru sfaturi!
    Nu stiu de ce nu se incarca atasamentul, mai incerc.
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    Re: Cea mai buna solutie de canalizare?

    Postat în original de ciprianhugianu
    ...Nu stiu de ce nu se incarca atasamentul,
    Poate este prea mare.
    Indrumar pentru postare
    Cu respect.

    Comentariu

    Procesare...