Dedicatie Domnilor Georgeflorin si Adamescu Ion

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • econinja
    Incepator
    • 22.sep.2009
    • 20

    Dedicatie Domnilor Georgeflorin si Adamescu Ion

    Nu cred ca m as satura de viata Ecologica daca as avea conditii:am zis de:eoleana,hidrofor si gaz din butelie.Am zis ca as sta in padure dar la cateva sute de metrii sa fie si un orasel ca sa pot face cumparaturile.Vreau pur si simplu:Natura si ascult pasarile cantand nu masini si cand ies sa calc pe iarba verde si nu pe ciment,si evident viata eco.Despre prietenul tau ce sa zic...i mi plac astfel de oameni dar l as cunoaste mai bine sa vad concret cu ce se ocupa.Nu este de credinta Wicca?

    Aud vesti noi:varul radiaza...pai am auzit ca e Ecologic...
    Cat despre vegetale :este altceva cand consumi vegetale ,plus trebuie sa mancam ceva.
  • Adamescu Ion
    Living Legend
    • 21.sep.2008
    • 1105

    #2
    Re: pentru Georgeflorin si Adamescu Ion

    Postat în original de econinja
    Aud vesti noi:varul radiaza...pai am auzit ca e Ecologic...
    Cat despre vegetale :este altceva cand consumi vegetale ,plus trebuie sa mancam ceva.
    Stimate domn, totul este radioactiv, intr-o masura mai mare sau mai mica...
    Nu vreti sa puneti un contor GM pe dumneavoastra sau pe ce consumati, purtati, pe obiectele din jur, pe nisipul de pe plaja, pe trifoiul crescut spontan pe cimp,...? O doza mica de radioactivitate este sanatate curata! Marea majoritate a zacamintelor de calcar contin elemente radioactive! Japonezii extrag U din ocean, zacamintele de calcar au crescut pe tarlaua oceanica.
    O alimentatie fara abuzuri si extreme preferentiale este normala si sanatoasa. Nu ma intereseaza ce zice porcul cind este taiat, nici griul cind este macinat, nici alte mere, pere si gutui... Am vrut sa zic ca si lumea vegetala se alarmeaza cind este mincata sau taiata, la fel ca lumea animala. Lumea vegetala poate fi purtatoarea spaimei cind este recoltata! Nu stiu daca radiatiile se alarmeaza atunci cind sint consumate.

    Comentariu

    Procesare...