Nu mai am debit la robinet

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • turan
    Incepator
    • 27.oct.2009
    • 6

    Nu mai am debit la robinet

    Buna Ziua,
    Am o problema la apa :cand dau drumul la robinet am presiune mare si debit constant dupa aprox. 10 minute presiunea scade incet iar daca mai deschid un alt robinet presiunuea scade si mai tare si trebuie sa astept sa se opreasca hidroforul sa faca din nou presiunea.Care e problema ?
  • Armand_h
    Membru
    • 14.feb.2009
    • 242

    #2
    Ati verificat presiunea din hidrofor ? Al meu se "incarca" cu pompa de bicicleta.

    Insa daca cumva este sparta membrana, va trebui inlocuita.
    Graba strica treaba !

    Comentariu

    • turan
      Incepator
      • 27.oct.2009
      • 6

      #3
      Pai.. am scos hidroforul din priza si am golit apa din instalartia si am bagat aer in hidrioffor pana mi-a indicat 1.5 bar.... (am bagat aer de la un compresor pana mia arata pe ceasul manometrului 1.5 ) dar tot asa merge hidroforul .
      Care este problema sau nu am facut ceva bine?

      Comentariu

      • turan
        Incepator
        • 27.oct.2009
        • 6

        #4
        se pare ca nu stie nimeni problema mea ?????

        Ma-i explic inca o data daca nu am explicat bine :
        Am presiune la apa dar dupa un timp scade presiunea ,am icercat sa bag aer in hidrofor dupa ce am golit apa din instalatie pana mi-a indicat 1,5 bar (acei 1,5 bar mi-a aratat pe instrumentul respectiv cu ce am bagat aer de la un compresor cu ce sa umfla rotile la masina ) si tot asa merge hidroforul
        Va rog ajutatima ca nu am chef sa iau alt hidrofor.

        Comentariu

        • turan
          Incepator
          • 27.oct.2009
          • 6

          #5
          Azi am avut timp sa ma uit mai bine la hidrofor si sa testez ce are am observat ca hidroforul pe langa orificiul unde intra apa si cel pe unde socoate apa mai sunt 3 gauri cu surube pe cele 2 mai mici care se desfac cred cu cheie de 17 si unu mai mare ce sunt alea?
          Va rog sa imi spuneti ce sunt alea

          Comentariu

          Procesare...