Gaura baterie inox (TEKA)

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • florinalbu
    Incepator
    • 12.mar.2009
    • 59

    Gaura baterie inox (TEKA)

    Buna seara,

    Am o chiuveta de bucatarie din inox, Teka si as vrea sa stiu unde pot sa-i dau o gaura pentru baterie.

    Multumesc
  • stefanev
    Membru marcant
    • 05.iul.2007
    • 437

    #2
    unde ca locatie pt gaura? sau unde in sensul la ce persoana?

    daca e chiuveta de inox simpla gaura o poti da pe un colt.

    Comentariu

    • florinalbu
      Incepator
      • 12.mar.2009
      • 59

      #3
      Postat în original de stefanev
      unde ca locatie pt gaura? sau unde in sensul la ce persoana?

      daca e chiuveta de inox simpla gaura o poti da pe un colt.
      Buna ziua,
      Acum imi dau seama ca nu am scris- in Bucuresti. E o chiuveta din inox, destul de groasa. Si am inteles ca este ceva, gen freza, care face gauri pt baterie.
      Inca nu am cumparat bateria, o sa o cumpar zilele astea, sa dau gaura de marimea necesara.

      Multumesc

      Comentariu

      • Mircea G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #4
        Daca nu are gaura inseamna ca nu trebuie sa dati dvs , nu a fost gindita pt asa ceva . Va trebuie o baterie de perete sau pe blat .
        Gaurirea ei .... posibil sa o faceti " varza " ...
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • stefanev
          Membru marcant
          • 05.iul.2007
          • 437

          #5
          Postat în original de Mircea G
          Daca nu are gaura inseamna ca nu trebuie sa dati dvs , nu a fost gindita pt asa ceva . Va trebuie o baterie de perete sau pe blat .
          Gaurirea ei .... posibil sa o faceti " varza " ...
          daca o dai fara graba nu ai nici o treaba. Asa am procedat acum 4 ani pt a monta o chiuveta de inox, am dat pe colt gaura, arata super si vine garnitura si etanseaza ff bine. Nici azi nu am probl cu ea (ce-i drept am schimbat mai multe baterii ca erau praf).

          Comentariu

          • klaus
            Membru Marcant
            • 24.iun.2005
            • 960

            #6
            Freza de dat gauri in chiuvete de inox (a naibii de greu de gaurit inoxul) am vazut cred ca in Hornbach. S-ar putea sa fie in mai multe magazine de bricolaj.
            Atrag atentia ca de fapt nu e vorba chiar de o freza in adevaratul sens al cuvantului ci o scula tip presa, ceea ce vorbitorii de limba engleza numesc "hole punch/knockout punch"
            Se da o gaura (de ghidaj si trecere pentru surubul presei), la turatie MICA, preferabil cu racire cu antigel sau ulei a zonei de gaurire, cu apasare pe bormasina. Freza arata ca in imaginile atasate.
            Fișiere Atașate
            Viata e complexa si are multe aspecte...

            Comentariu

            • florinalbu
              Incepator
              • 12.mar.2009
              • 59

              #7
              Postat în original de klaus
              Freza de dat gauri in chiuvete de inox (a naibii de greu de gaurit inoxul) am vazut cred ca in Hornbach. S-ar putea sa fie in mai multe magazine de bricolaj.
              Atrag atentia ca de fapt nu e vorba chiar de o freza in adevaratul sens al cuvantului ci o scula tip presa, ceea ce vorbitorii de limba engleza numesc "hole punch/knockout punch"
              Se da o gaura (de ghidaj si trecere pentru surubul presei), la turatie MICA, preferabil cu racire cu antigel sau ulei a zonei de gaurire, cu apasare pe bormasina. Freza arata ca in imaginile atasate.
              Multumesc pentru raspuns.O sa incerc la Hornbach,poate gasesc asa ceva.

              Comentariu

              • tanasie
                Living Legend
                • 15.oct.2008
                • 2501

                #8
                Sa ne spui pretul, sa stim daca merita pentru o gaura
                Cu respect.

                Comentariu

                • florinalbu
                  Incepator
                  • 12.mar.2009
                  • 59

                  #9
                  Postat în original de tanasie
                  Sa ne spui pretul, sa stim daca merita pentru o gaura
                  Inca nu am ajuns la Hornbach. Sper sa nu fie scumpa, pt ca , doar pt aceasta chiuveta am nevoie.As mai incerca si la magazine care au chiuvete de vanzare,dar nu stiu la care.Am gasit pe unii in Militari, dadeau gaura (10 RON) doar daca luai bateria de la ei.Si preturile erau cam piperate.....

                  Comentariu

                  • florinalbu
                    Incepator
                    • 12.mar.2009
                    • 59

                    #10
                    Am reusit sa dau gaura in chiuveta.Am dat mai multe gauri cu un burgiu de 4 si le-am unit la sfarsit.A iesit foarte bine .
                    Multumesc pentru raspunsuri.

                    Comentariu

                    • stefanev
                      Membru marcant
                      • 05.iul.2007
                      • 437

                      #11
                      ati vazut ca se poate ? oricum gaura se acopera cu bateria, asa ca nu e neaparat sa fie perfect rotunda.

                      Comentariu

                      • pandita
                        Incepator
                        • 30.aug.2010
                        • 3

                        #12
                        Gaura pentru baterie in cuva de inox

                        Execut gauri pentru baterie in chiuvete de inox cu freza speciala,diametrul 35 si 44 mm la numai 35 Ron!!![/b]
                        Andreiu

                        Comentariu

                        • pandita
                          Incepator
                          • 30.aug.2010
                          • 3

                          #13
                          Postat în original de florinalbu
                          Postat în original de stefanev
                          unde ca locatie pt gaura? sau unde in sensul la ce persoana?

                          daca e chiuveta de inox simpla gaura o poti da pe un colt.
                          Buna ziua,
                          Acum imi dau seama ca nu am scris- in Bucuresti. E o chiuveta din inox, destul de groasa. Si am inteles ca este ceva, gen freza, care face gauri pt baterie.
                          Inca nu am cumparat bateria, o sa o cumpar zilele astea, sa dau gaura de marimea necesara.

                          Multumesc
                          Te pot ajuta sa dai acea gaura,ma deplasez la domiciliul clientului,costa 40 ron/gaura.Andrei 0727212200
                          Andreiu

                          Comentariu

                          Procesare...