Infiltratie in pardoseala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Difi
    Incepator
    • 29.nov.2009
    • 1

    Infiltratie in pardoseala

    Locuiesc la bloc et.4/4. Instalația de canalizare funcționează foarte bine la mine (evacuarea apei este foarte bună, nivelul apei la sifonul de pardoseală necrescând niciodată, indiferent dacă se folosește dușul sau chiuveta), însă cu vecinul de la 3 am probleme- tavanul lui de la baie este umed. Sifonul de pardoseală este bun, la îmbinarea cu gresia l-am izolat cu silicon.
    Nu știu cum să verific instalația, astfel încât să nu sparg gresia, pentru a face reparații inutile.
    Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
  • frasineanumihai
    Incepator
    • 26.sep.2004
    • 13

    #2
    sifon cu probleme

    depinde unde se produce infiltratia de apa la vecin .se umple cada cu apa aprox 1/2 sau mai mult,se scoate dopul de la cada ,se foloseste chiuveta pe tot parcursul umpleri cazi cu apa si la fel pana la golirea cazi de apa .si se coboara la vecinul de jos urmarind starea tavanului se poate lasa apa sa curga mai mult timp ,e posibil sa nu apaara imediat pata ,picuri etc.


    PS nu aveti de unde sa stiti ca sifonul e bun sau nu .nu vedeti prin gresie si mozaic.
    Niciodata sa nu te certi cu un idiot.Te coboara la nivelul lui si te bate cu exprienta acumulata......

    Comentariu

    Procesare...