"Cadou de sarbatori' instalatie canalizare infundata

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • valiu
    Membru
    • 02.mar.2009
    • 253

    "Cadou de sarbatori' instalatie canalizare infundata

    Azi am observat ca chiuveta de la buc bolboroseste ,si m-am gandit ca are un dop pe undeva.Cand am ridicat capacul de la camin....SURPRIZA..era plin ochi.Ma duc la Vital,dupa cca 20 min apar baietii...dupa aproape 2ore de chin canal desfundat,dar o surpriza si mai mare...in camin o bucata de folie de polietilena de aprox 4mLx2ml facuta ghem si introdusa pe cond catre celalalt camin.

    PS.Cum am niste "prieteni" in zona ,cred ca s-au gandit sa-mi ureze "Sarbatori Fericite"intr-un mod mai original,mai ales ca,caminul este sub geamul meu de la bucatarie.

    Atasez si niste poze sa vedeti si voi cum ai "afecteaza criza "pe unii dintre noi

    Mare e gradina Domnului!
    Fișiere Atașate
    Mereu avem ceva de invatat, chiar si de la cei pe care-i subestimam!
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 960

    #2
    N-ati putea sa-i faceti un sistem de blocare capacului de canal?
    Viata e complexa si are multe aspecte...

    Comentariu

    • valiu
      Membru
      • 02.mar.2009
      • 253

      #3
      Nu,pentru ca gura de canal este exact in mijlocul aleii pe care face accesul la celelalte doua scari ale blocului
      Mereu avem ceva de invatat, chiar si de la cei pe care-i subestimam!

      Comentariu

      • Dan_Daniel
        Living Legend
        • 20.nov.2009
        • 1134

        #4
        Poate nu au facut chestia asta cu scopul pe care il crezi d-ta, ci pur si simplu a folosit cineva gura de canal pentru a se debarasa de ce nu mai avea nevoie, sa nu le mai duca pe cine stie unde, dar d-ta sa fi sanatos, si cu ochii in 4.
        Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

        Comentariu

        • valiu
          Membru
          • 02.mar.2009
          • 253

          #5
          Postat în original de dan dan daniel
          Poate nu au facut chestia asta cu scopul pe care il crezi d-ta, ci pur si simplu a folosit cineva gura de canal pentru a se debarasa de ce nu mai avea nevoie, sa nu le mai duca pe cine stie unde, dar d-ta sa fi sanatos, si cu ochii in 4.

          Greu de crezut cand pubela de gunoi e la capatul blocului[30-40m],dar asa e la noi

          PSmanerul capacului e rupt,asa ca nu se poate deschide numai cu surubelnita si levier
          Mereu avem ceva de invatat, chiar si de la cei pe care-i subestimam!

          Comentariu

          • Dan_Daniel
            Living Legend
            • 20.nov.2009
            • 1134

            #6
            AHAAAAAA!
            Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

            Comentariu

            • tanasie
              Living Legend
              • 15.oct.2008
              • 2501

              #7
              "Frumoasa" lucratura.
              Cu respect.

              Comentariu

              Procesare...