Certificat urbanism

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tudor bajan
    Incepator
    • 29.iun.2009
    • 30

    Certificat urbanism

    Buna seara. am si eu o intrebare.... ce timp de valabilitate are un certificat de urbanism? astept un raspuns
  • Frunzila
    Incepator
    • 17.nov.2009
    • 7

    #2
    raspunsul la intrebarea asta ma intereseaza si pe mine

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Perioada initiala de valabilitate este de 12 luni. Se poate prelungi o singura data.
      Dupa ce expira si aceasta prelungire de valabilitate trebuie sa se obtina alt certificat de urbanism.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • PowerMC
        Administrator
        • 02.mai.2007
        • 2210

        #4
        Postat în original de tudor bajan
        Buna seara, as vrea sa-mi spuneti si mie ce acte sunt necesare pentru intocmirea unui certificat de urbanism. Va multumesc. La revedere.
        Continuati discutia in acest topic.
        Cautand pe site-ul Primariei Pitesti gasiti ceea ce va trebuie .
        Daca sunteti in alta localitate discutati la Primarie.
        Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

        Community Manager MC

        Comentariu

        • miocrl
          Incepator
          • 21.mai.2012
          • 14

          #5
          Re: Certificat urbanism

          SFAT:

          daca va apucati de casa trebuie sa incepeti prin a cere un certificat de urbanism
          in cerere puteti scrie Constructie casa P + M(sau cate etaje or fi) , imprejmuire teren, si bransamente apa, canal, gaz si energie electrica.

          in acest fel toate avizele pe cere le obtineti pentru autorizatia de constructie pot fi refolosite si la bransamentele de apa canal samd

          in alt fel trebuie sa depui din nou la primarie cerere pentru certificat de urbanism pentru fiecare faza, apoi sa depui pentru avize pentru fiecare faza.. o gramada de timp si bani aiurea.

          Eu am depus astfel si a mers ok pana acum.. am toate avizele refolosibile. In Timisoara. Poate in alta parte nu merge..

          Ideal e sa faceti toate bransamentele in un an de cand va apucati de acte ca altfel expira si avizele acestea

          Comentariu

          Procesare...