Rezervor WC

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • berica
    Incepator
    • 05.mai.2009
    • 85

    Rezervor WC

    Salut!

    Intre un rezervor suspendat (adica din ala care e sus) si unul care e jos care l-ati alege?

    - exista vreo diferenta de consum de apa?
    - care dintre ele este mai "predispus" la scurgeri?
    - la rezervorul care se monteaza jos, ce marca sugerati? sa fie din plastic sau ceramic?


    mersi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Ceramic cu rezervorul pe wc.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • berica
      Incepator
      • 05.mai.2009
      • 85

      #3
      Postat în original de VYS
      Ceramic cu rezervorul pe wc.
      am uitat sa mentionez ca am deja WC-ul. exista vreo restrictie in acest caz?

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #4
        Pai daca este vas normal nu poti pune decat rezervor separat, la inaltime sau semiinaltime.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • dd.eellyy
          Incepator
          • 24.ian.2010
          • 5

          #5
          sfat

          rezervorul ceramic se munteaza numai pe wc special,dar face condens...luati bazin de pvc la semi-inaltime care au in interior o camasa de polistiren...

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 12977

            #6
            S-ar putea sa nu faca condens in orice situatie.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • Clublife1
              Incepator
              • 05.oct.2009
              • 13

              #7
              geberit

              cel mai bun rezervor este,dupa parerea mea, Geberit,nu face condens are debit suficient, este putin mai scump dar merita.

              Comentariu

              • berica
                Incepator
                • 05.mai.2009
                • 85

                #8
                mersi de info.

                deci un geberit de plasti cu camasa de polistiren...cred ca la asa ceva o sa ma orientez

                Comentariu

                • klaus
                  Membru Marcant
                  • 24.iun.2005
                  • 960

                  #9
                  Re: geberit

                  Postat în original de Clublife1
                  cel mai bun rezervor este,dupa parerea mea, Geberit,nu face condens are debit suficient, este putin mai scump dar merita.
                  Experienta mea personala imi spune ca cele mai bune rezervoare "populare" pe care le-am intalnit sunt cele LIV.
                  La geberit se deformeaza destul de repede (3-4 ani) garnitura care pana acum vreo 2 ani nici macar nu se gasea (am fost nevoit sa cumpar un rezervor nou ca nu gaseam garnitura).
                  Am dus rezevorul vechi, la care am gasit pana la urma garnitura, la tara, dupa care s-a stricat supapa de plin.
                  Acasa, la 2 rezervoare ambele au distantiere la supapa de plin, ca s-au stricat si ele intre timp. Acum au parut pe piata si kituri de reparare a tipului ala de supapa, deci e mai rezonabil. La tara am pus flotor d-ala standard, cu plutitor cu tija.
                  La servici am 2 rezervoare LIV care nu s-au stricat de 10 (zece) ani. La socra-miu la fel, e un rezervor liv care merge bine-mersi de 8 ani.
                  In timp ce Geberiturile mele au decedat dupa 4 ani.
                  Viata e complexa si are multe aspecte...

                  Comentariu

                  • GERULA2007
                    Membru
                    • 04.sep.2007
                    • 181

                    #10
                    Ce parere aveti despre acest tip de vas incorporat : http://www.geberit.ro/geberit/inet/r...rod-inst-kom-1 ?

                    Comentariu

                    • apanoiu
                      Membru Marcant
                      • 10.mai.2010
                      • 643

                      #11
                      Geberit nu pare nimic iesit din comun.
                      Liv sunt testate de multa lume, nimeni nu s-a plans. la cele suspendate am vazut ca geberit sunt la acelasi pret, dar ofera un design mai interesant.
                      Grohe pare alta mancare de peste, actionarea este pneumatica.
                      Geberit are placuta de actionae Sigma50 super frumoasa, imi vine sa imi cumpar doar pentru placuta aceea(care costa 600 ron)
                      DIY

                      Comentariu

                      Procesare...