Instalatia cazii de baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Stefan B
    Incepator
    • 18.dec.2009
    • 7

    Instalatia cazii de baie

    Buna ziua

    Problema pe care o am a aparut cand am desfacut surubul aparatorii de metal a gurii de pe peretele vertical al cazii. Cred ca surubul prinde cu o garnitura, pe partea exterioara a cazii, un tub de plastic, cu cap tronconic.

    Garnitura de cauciuc de pe gura cazii e in mare parte sfasiata si lipita de cada.

    Tubul a ramas departat de gaura din peretele cazii, iar la incercarea de a-l apropia de cada pentru a prinde tubul de plastic cu surubul aparatorii de metal, tubul a cazut in spatiul dintre cada si peretele baii si nu se mai vede. Gaura din peretele cazii a ramas descoperita.

    Va rog, as avea nevoie de o indrumare urgenta, cred.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Daca nu poti sa il agati cu ceva si sa il pozitionezi nu ai decat sa largesti gaura de vizitare pentru a avea acces.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Stefan B
      Incepator
      • 18.dec.2009
      • 7

      #3
      In regula, nici eu nu ma putusem gandi la alta solutie, dar asa de mult mi-ar fi placut sa evit treaba cu spartul, incat am mers pana la a cere un sfat aici.

      Multumesc pentru promptitudine.

      Comentariu

      • da_n
        Banned
        - Exclus de pe forum -
        • 10.mai.2009
        • 1228

        #4
        Postat în original de Stefan B
        ... dar asa de mult mi-ar fi placut sa evit treaba cu spartul
        normal ar trebui sa ai o placa lipita cu silicon in colturi care mascheaza o fereastra de acces la canalizare

        Comentariu

        • macvio
          Incepator
          • 07.dec.2008
          • 66

          #5
          instalatia cazii de baie

          Daca vrei numai sa acoperi gaura poti confectiona un capac numai cu gaura pt.surub din inox sau bronz pe care sa-l prinzi cu ajutorul unei platbande cu filet pe mijlocul ei,care se monteaza cu grija pe partea interioara a gaurii.In aceasta situatie se anuleaza rolul de preaplin al gaurii.Nu uita sa-i pui garnitura de cauciuc sub capac.

          Comentariu

          • Stefan B
            Incepator
            • 18.dec.2009
            • 7

            #6
            Instalatia cazii de baie

            Salut

            da_n, ai avut dreptate, exista o placa de faianta care se poate disloca si care era prinsa de restul placilor cu glet.
            Iar ce mi se paruse initial ca e garnitura de cauciuc pentru pipa scurgerii, era silicon.

            Comentariu

            • da_n
              Banned
              - Exclus de pe forum -
              • 10.mai.2009
              • 1228

              #7
              Re: Instalatia cazii de baie

              Postat în original de Stefan B
              Iar ce mi se paruse initial ca e garnitura de cauciuc pentru pipa scurgerii, era silicon.
              daca ai ajuns acolo schimba-le, pune noi

              Comentariu

              Procesare...