Firma de constructii neserioasa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Vizitator

    Firma de constructii neserioasa

    Fratilor, am luat o leapsa de zile mari cu firma Sandeco 2005 din Ploiesti. Daca cumva aveti ghinionul sa lucrati cu ei nu cumva sa le dati bani inainte ( nici un leu fara chitanta) si sa stati linga ei tot timpul. Asta daca nu mai aveti incotro, dar eu zic sa incheiati colaborarea cu ei cit mai repede. Oricum va va costa mai ieftin. Concret : Pereti de gipscarton strimbi, cu burta, pe rama facuta din bucati luate de la gunoi sau ramase de la alte lucrari,glet nou dat pe glet vechi care se cojea, glafuri de usi cu geometrie variabila, reparatii la pereti facute fara sa se curete materialul mort si fara amorsa ( nici macar udata zona reparatiei).
    Lucrat neingrijit si murdar intr-o dezordine cumplita si fara nici un fel de grija fata de lucrurile din casa ( mortar facut pe parchetul din camera, pachetele cu parchetul nou rupte, murdarite si apa turnata pe ele, mai sunt dar ma apuca dracii din nou numai cind imi aduc aminte), in schimb gura mare, pretentii, si nesimtire cit cuprinde. Eu mi-am luat teapa, nu e cazul sa v-o luati si voi. bagati de seama !!!
  • Dan_Daniel
    Living Legend
    • 20.nov.2009
    • 1134

    #2
    Ca sa fiti si mai convingator faceti niste poze si postati-le in acest topic in continuare, altfel nu este prea credibil. Parerea mea.
    Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

    Comentariu

    • alexis
      Living Legend
      • 05.nov.2006
      • 1331

      #3
      Re: Feriti-va !!!

      Nu stiu de ce mi se pare ca nu esti un client al firmei respective, pari mai degraba un angajat nemultumit, sau unul care vrea sa faca reclama negativa firmei. Prea multe detalii pe care, daca le stiai, le puteai prevenii: " glafuri de usi cu geometrie variabila". Daca gresesc, scuze, dar...
      faci o casa si pentru urmasii tai

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3481

        #4
        asteptam poze....
        la fel ca daniel si alexis, nici eu nu prea cred ceea ce spui....
        in primul rand, daca era chiar asa nu asteptai sa faca atat dezastru, ar fi de preferat sa acordam si dreptul la replica.

        Comentariu

        • Vizitator

          #5
          nedumerrire

          Pt. Alexis si Seni : Nu ne cunoastem asa ca nu inteleg de ce ma tutuiti.
          In ce priveste pozele, nu mi-a dat prin cap. Ce sa spun, sunt la prima experienta de acest fel. Am crezut ca este bine sa sfatuiesc si pe altii sa fie circumspecti in relatia cu firma respectiva. Despre geometria variabila, cum poti sa spui altfel cind pe o parte ai o dimensiune si pe cealalta ai una diferita. Habar n-am de zidarie sau zugraveala si banuiesc ca sunt multi altii in situatia mea si ar fi bine sa invete din prostiile pe care le fac altii.
          Cu stima.

          Comentariu

          • Vizitator

            #6
            Inca ceva !

            Bineinteles ca vreau sa fac reclama negativa firmei respective din moment ce am platit materiale si manopera, mi-au lucrat in batjocura si acuma trebuie sa platesc alta firma sa desfaca ce au facut ei prost si
            sa-mi faca ce si cum trebuie. Toata distractia asta fiind pe banii mei ( si nu putini) nu vi se pare normal ?

            Comentariu

            • Seni
              Living Legend
              • 05.mar.2006
              • 3481

              #7
              Re: nedumerrire

              Postat în original de Cojocariu Dorin Voicu
              Pt. Alexis si Seni : Nu ne cunoastem asa ca nu inteleg de ce ma tutuiti.
              noi pe aici ne cam tutuim si nu s-a oparit nimeni pana acum .....
              incercam sa te facem sa intelegi ca nu poti acuza pe cineva fara dovezi, acest forum este constructiv nu unul de scandal...
              daca ai fi venit cu niste poze ceva, da era ceva.......
              ai contractul cu respectiva firma? ai facturile? daca le detii mergi la protectia consumatorului, mergi in instanta si recuperezi fara probleme paguba....

              Comentariu

              • nicu78
                Living Legend
                • 25.mar.2010
                • 1164

                #8
                feriti-va

                da,era corect daca puneai niste poze sa vedem si noi ,dar mie imi miroase a razbunare, parca prea le stii pe toate cu precizie ce tia facut ei, cu toate ca ai zis ca nu te pricepi. In privinta reclamatie la protectia consumatorului si instantei nu face nimic, ca doar traim in ROMANIA ........

                Comentariu

                • tanasie
                  Living Legend
                  • 15.oct.2008
                  • 2501

                  #9
                  O fi concurenta
                  Cu respect.

                  Comentariu

                  • Seni
                    Living Legend
                    • 05.mar.2006
                    • 3481

                    #10
                    Re: feriti-va

                    Postat în original de nicu78
                    ........In privinta reclamatie la protectia consumatorului si instantei nu face nimic, ca doar traim in ROMANIA ........
                    tin sa contrazic putin, cunosc cazuri asemanatoare unde s-au rezolvat favorabil ....
                    dar trebuiesc acte...

                    Comentariu

                    • herbosophy
                      Incepator
                      • 24.aug.2016
                      • 6

                      #11
                      Răspuns la: Firma de constructii neserioasa

                      Buna ziua,

                      Am incheiat un contract cu Maricel Roscaneanu, Galati, administratorul firmei de constructii SC AMBIENT SRL din Galati, in vederea reparatiilor si reamenajarii unei case.
                      I-am virat in cont bancar suma prevazuta in contract, in avans. Tipul parea profesionist, corect si de incredere, iar eu eram foarte relaxata pentru ca a venit prin recomandarea unei persoane in care am foarte mare incredere.

                      Dupa ce s-a vazut cu banii, si-a schimbat radical atitudinea, a inceput sa se poarte discretionar, mi-a scos mobila in ploaie si mi-a aruncat lucrurile in praf spunand ca sunt gunoaie, desi eu m-am impotrivit. Mi-a pus polistiren de la gunoi spunand ca e acelasi lucru, desi eu m-am impotrivit. Ma intreb daca sunt si alte materiale de proasta calitate pe care eu ori nu le-am vazut (nu pot sa locuiesc acolo) ori nu sunt de meserie ca sa le apreciez.

                      I-am dat fiului administratorului (care este si el co-administrator) un filtru de apa Honeywell, pentru a fi montat, despre care acum nu isi aduce aminte. In plus, in momentul cand a carat molozul si lemnaria de la demolarea usilor si ferestrelor vechi, a luat din curte si 4 trunchiuri mari de copac (provenite de la doi copaci), care erau acolo dinaintea inceperii lucrarii, fara sa ma intrebe.

                      De ceva timp nu a mai lucrat nimic si cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca mi-a pierdut numarul de telefon. Mi-a spus ca e din cauza ca eu nu i-am adus gresia si faianta, desi toata casa e de nelocuit, o parte din acoperis trebuie montata si alta reparata.

                      La insistentele mele mi-a dat o "situatie de lucrari" scrisa de mana, putin lizibila, cu prescurtari si corectari, nesemnata si neparafata, din care rezulta ca-i sunt datoare. I-am cerut o alta situatie si mi-a spus sa fac facultate si sa invat sa citesc. Apoi mi-a intors spatele. Acum... lucrarea specificata in contract nu e terminata iar casa arata mai rau decat inainte (nu se poate locui).

                      Toata aceasta situatie imi creaza foarte mult stres si nopti nedormite, gandindu-ma la apropierea ploilor si apoi a iernii.

                      Roscaneanu-SC AMBIENT SRL = o firma specializata in demolari

                      Comentariu

                      • coby
                        Living Legend
                        • 21.feb.2012
                        • 6701

                        #12
                        Răspuns la: Firma de constructii neserioasa

                        Pai de ce nu va adresati persoanei de " mare incredere " sa ia atitudine fara de " meseriasul " in cauza ? Pe viitor sa va fie invatatura de minte ca banul nu se da in avans niciodata .
                        A pus polistiren de la gunoi ?! La voi la gunoi e polistirenul moka ? Tare !!
                        Si din nimicuri poti face ceva bun .

                        Comentariu

                        • Temelye
                          Living Legend
                          • 23.apr.2014
                          • 1395

                          #13
                          Răspuns la: Firma de constructii neserioasa

                          Postat în original de coby
                          A pus polistiren de la gunoi ?! La voi la gunoi e polistirenul moka ? Tare !!
                          Probabil D-na se refera ca polistirenul a fost montat gresit,dat jos si apoi montat de bun din nou.
                          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                          Comentariu

                          Procesare...