Construire bucatarioara

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ghidutzu
    Incepator
    • 04.feb.2008
    • 66

    Construire bucatarioara

    de la mai multe compartimente m-am hotarat sa renunt si s ama rezum doar la o bucatarie,pentru ca de mai mult nu sunt resurse.Doresc sa fac si eu o bacatarie de L-10m l-5mm H-2,10,ce sa aleg BCA,caramida,,sau osb eu as inclina inspre bca sau caramida pentru ca vreau sa fie ceva mai de durata pe osb nu as inclina...La prima vedere doar constructia in sine fara finisaje cat m-ar duce!?Bucatarie o sa fie din 2 ape!Va multumesc pentru raspunsuri!
    ghidutzul
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    O "bucatarioara" de 50 mp
    Cu respect.

    Comentariu

    • ghidutzu
      Incepator
      • 04.feb.2008
      • 66

      #3
      pai in principiu vreau sa fac mai multe in ea si m-am gandit sa fie cat mai spatioasa sa aive loc o canape si o masa in jur in care potzi manca si in care persoana de la bucatarie sa nu aibe problem cu spatiul,cred ca am exagerat putin cu dimensiunile cred ca undeva pe la 5/5 ar fi buna!?Va salut numai bine
      ghidutzul

      Comentariu

      • ghidutzu
        Incepator
        • 04.feb.2008
        • 66

        #4
        chiar nu e nimeni pe aici sa-mi spuna si mie cu aproximativ cate materiale ar intra!?Va multumesc
        ghidutzul

        Comentariu

        • Cezar Miu
          Membru
          • 20.sep.2006
          • 116

          #5
          O schita, ceva? Dimensiuni? Constructii deja existente, de care sa va legati? Oricum, aveti nevoie de o fundatie plus "temelie" plus "placa de jos (radier)".....
          Vreau sa stiu !

          Comentariu

          • ghidutzu
            Incepator
            • 04.feb.2008
            • 66

            #6
            constructia o sa fie d ela zero nu am de ce sa ma leg....dorec sa fie cat mai incapatoare ceva d egenul L-5,l-3,H-2,80....constructia nu stiu cum sa o fac dintr-o apa sau doua apea pt ca nu vreau sa ma duc asa mult.....va multumesc!
            ghidutzul

            Comentariu

            • ghidutzu
              Incepator
              • 04.feb.2008
              • 66

              #7
              cat credeti ca o sa ma duca o constructie in momentlul actual de 35mp pe bca fara tavan in interior pe grinzi cu acoperis din 2 ape!?constructie sa fie doar ridicata fara finisaje!?Va multumesc
              ghidutzul

              Comentariu

              Procesare...