Casa de la tara

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • chitan
    Incepator
    • 24.feb.2010
    • 23

    Casa de la tara

    Am niste planuri pentru casa de la tara si cred ca o sa mai dureze pana o sa ma hotarasc. In principiu as vrea o casa construita in regim propriu, dar sincer sa fiu , nu prea am ajutoare iar eu nu am cunostinte de specialitate.
    In al doilea rand oscilez intre o casa de lemn sau una obisnuita. Stiu sigur ca imi doresc o casa de vacanta nepretentioasa.
    Am gasit un videoclip interesant si as vrea sa stiu cam ce dimensiuni maxime ar putea sa aiba o casa construita in acest fel.
    Ar putea fi mansardata?

    Multumesc.
  • ics
    Membru Marcant
    • 16.sep.2009
    • 624

    #2
    in regim propriu nu inseamna neaparat s-o faci cu mana ta
    dupa ce am ridicat-o din beton si caramida, mi-am dat seama ca as fi preferat lemnul
    mai bine vizitezi niste case din lemn inainte...
    ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

    Comentariu

    • chitan
      Incepator
      • 24.feb.2010
      • 23

      #3
      Am vazut multe case de lemn, ce-i drept doar poze. Am o selectie mare de modele de case de lemn, stiu exact cum vreau sa arate si ce vreau sa ofere.
      Ma interesa in mod special acest model pentru ca nu avea fundatie si economiseam niste bani.

      Comentariu

      • ics
        Membru Marcant
        • 16.sep.2009
        • 624

        #4
        seamana cu un container dar e rapida executia
        ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

        Comentariu

        • chitan
          Incepator
          • 24.feb.2010
          • 23

          #5
          Ma intereseaza o casa practica, ieftina, care o sa fie locuita doar in week-end. Bineinteles ca ma gandesc si la calitate. dupa cum am spus imi place ideea fara fundatie, pe piloni, cred ca as putea sa montez cu usurinta un sistem solar de incalzire.

          Comentariu

          • buha_buha
            Incepator
            • 17.oct.2009
            • 63

            #6
            Ma indoiesc profund ca ai sa poti construi o casa fara fundatie in tara noastra (bine, in mod legal ).
            Chiar si casuta din clip are o fundatie, in acest caz blocuri din beton prefabricat.

            Comentariu

            Procesare...