Izolatie teava alimentare apa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • SERBANESCU CRISTI
    Membru
    • 17.iun.2006
    • 275

    Izolatie teava alimentare apa

    Buna dragii mei,



    am urmatoarea problema: am o casa la curte in zona baneasa / bucuresti , cartier vatra noua si zilele trecute am efectuat o lucrare de alimentare cu apa de la retea. problema este urmatoare: santul are vro 22 m , cam 20 m s-a sapat la 80-90 cm iar pt ultimii 2 m sapatura s-a facut la 45-50 cm ... meseriasul care mi-a facut mi a spus ca nu o sa am problema cu inghetul intrucat am pus pe cei 2 m un manson de burete de izolatie a tevii si in plus am invelit-o si in vata minerala ... deci in 2 straturi si mi-a zis ca nu o sa am probleme cu inghetul ... Dvs ce ziceti ? are dreptate s-a confrunta cineva cu o asemenea problema ?

    ps: deci teava care mi-a intrat in pivnita ...a intrat la 45-50 cm sub cota de nivel ... si nu la 80-90 cm ca nu am avut cum ...

    multumesc
  • SERBANESCU CRISTI
    Membru
    • 17.iun.2006
    • 275

    #2
    nicio parere , nimik ? stiu ca ideal era sa fac sapatura la 80-90 cm , dar faptul este consumat acum .. ma intrebam doar daca s-a confruntat cineva cu asa ceva si daca a avut vro problema sau daca a auzit pe cineva/ ceva ? inca o data multumesc anticipat

    Comentariu

    • Consultant sanitare
      Moderator
      • 16.oct.2006
      • 1554

      #3
      Nu vor fi probleme daca s-a facut asa cum ati descris in mesajul dvs.

      Comentariu

      Procesare...