Racord de siguranta furtunuri

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ovi_gm
    Membru
    • 18.ian.2010
    • 129

    Racord de siguranta furtunuri

    Buna ziua,

    Am gasit pe un site de internet un asa-zis RACORD DE SIGURANTA PENTRU FURTUNURI. Va rog sa imie xplicati si mie care este principiul de functionare si daca merita sa cumpar pentru a preveni o posibila inundatie.

    Multumesc. Aveti linkul produsului mai jos.
    ledurieconomice.ro/energie/racord-de-siguranta-pentru-furtunuri/1140

    O zi buna.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #2
    Mai degraba pare o supapa si nu asa cum este tradus "racord de siguranta".
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #3
      L-am mai vazut si eu , asa ca acum am ocazia aici sa pun intrebarea : de unde stie supapa aceea cind s-a spart furtunul sau merge masina ?????
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3481

        #4
        decat aceasta supapa care este scumpa si nici nu cunoastem cat de fiabila este, mai bine montati racord flexibil metalic care inspira mult mai multa siguranta....
        sculesiechipamente.ro/Scule-instalatii/Furtun-flexibil-metalic-2119.html

        Comentariu

        • ovi_gm
          Membru
          • 18.ian.2010
          • 129

          #5
          pai tocmai asta e problema. Parintii mei au avut 3 cazuri de furtunuri care au puscat din senin. Si erau de calitate, nu ieftinaturi. E drept ca le-au puscat cam dupa 4 ani dupa ce le-au pus dar... oricum..

          Ma gandeam ca supapa respectiva ar putea fi o masura suplimentara de precautie.

          Dar intrebarea ramane aceeasi. Cum face diferenta intre un furtun spart si intre datul drumul la robinet?.

          Comentariu

          Procesare...