WC in Spania

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • coretweaker
    Membru Marcant
    • 16.iul.2010
    • 889

    WC in Spania

    Am facut cateva poze la un (banal) WC dintr-un camping din Spania, fiindca am fost uimit de atentia (si bunul gust) cu care stiu unii sa construiasca chiar si o cladire cu o astfel de utilitate. Sa fiu sincer, mi-au trecut prin cap in momentul acela miile de "viloaie" de un gust indoielnic construite in Romania ultimilor 20 ani. Nu comentez mai mult, sper ca pozele sa fie o buna sursa de inspiratie macar pentru cativa dintre cei care se apuca sa-si faca o casa... Succes!
    Fișiere Atașate
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Foarte frumos si nu numai atat.
    Este de remarcat si faptul ca exista un camping omenesc si nu balariile noastre.
    Interesanta invelitoarea, este cumva mortar la primul rand de tigle inferioare?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • ics
      Membru Marcant
      • 16.sep.2009
      • 635

      #3
      am remarcat ca prin tarile astea din vestul europei, aproape fiecare metru patrat de constructie e un prilej pentru proprietari sa-si arate creativitatea si bunul gust in decorarea lui
      probabil ca oamenii se plictisesc, nu au ce face cu banii...
      ori vor sa atraga turistii?
      ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

      Comentariu

      • coretweaker
        Membru Marcant
        • 16.iul.2010
        • 889

        #4
        Postat în original de VYS
        Este de remarcat si faptul ca exista un camping omenesc si nu balariile noastre. Interesanta invelitoarea, este cumva mortar la primul rand de tigle inferioare?
        Da, si tot mortar este si intre cele doua randuri de tigle superioare.
        Legat de campingul "omenesc", ai mare dreptate... asa este.

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12204

          #5
          Acel tip de WC nu inseamna neaparat respect fata de turist . Eu cred ca mai mult este vorba de afacere , de bani si cum se fac banii .
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 13007

            #6
            Conteaza enorm modul in care ti se iau banutzi, poate ca ii dai cu placere ... reversul medaliei, nu l-as mai spune.
            Cinste lor ca au decenta si ofera servicii.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • stefan1
              Membru Marcant
              • 20.sep.2009
              • 355

              #7
              Postat în original de VYS
              Conteaza enorm modul in care ti se iau banutzi, poate ca ii dai cu placere ... reversul medaliei, nu l-as mai spune.
              Cinste lor ca au decenta si ofera servicii.
              La ce va referiti , la taxa de WC.

              Comentariu

              • Dan_Daniel
                Living Legend
                • 20.nov.2009
                • 1152

                #8
                Postat în original de Mircea G
                Acel tip de WC nu inseamna neaparat respect fata de turist . Eu cred ca mai mult este vorba de afacere , de bani si cum se fac banii .
                Se poate si asta, cateodata, dar acest wc si alte cateva mii prin Europa, nu neaparat construite la fel, se afla in parcari pentru odihna etc, langa autostrazi, si sant gratuite.
                Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

                Comentariu

                • da_n
                  Living Legend
                  • 10.mai.2009
                  • 1228

                  #9
                  Postat în original de Dan_Daniel
                  Se poate si asta, cateodata, dar acest wc si alte cateva mii prin Europa, nu neaparat construite la fel, se afla in parcari pentru odihna etc, langa autostrazi, si sant gratuite.
                  nimic nu-i gratis, totul se plateste, la cat platesti taxele de autostrada si celelalte servicii care sunt mai scumpe ca-n alte parti ar fi culmea sa te taxeze si cand mergi la closet

                  in Spania campingul este scump din cate am auzit, normal sa ai si utilitati pe masura

                  in cazul de mai sus cred ca se respecta si traditia arhitectonica a zonei

                  Comentariu

                  • coretweaker
                    Membru Marcant
                    • 16.iul.2010
                    • 889

                    #10
                    Postat în original de VYS
                    Conteaza enorm modul in care ti se iau banutzi, poate ca ii dai cu placere ... reversul medaliei, nu l-as mai spune.
                    Cinste lor ca au decenta si ofera servicii.
                    Corect!
                    Plata se face la receptia campingului si in banii respectivi sunt incluse toate facilitatile de care ai putea avea nevoie intr-un astfel de loc, deci evident ca nu exista vreo piranda sa-ti rupa hartia la intrare... Acea cladire are intr-un capat WC-uri (care sunt curatate constant) si dusuri (care culmea, au apa calda la orice ora) iar in capatul celalalt sunt chiuvete pentru spalat vasele si alimentele.
                    Deci banii ti se iau (nimic nu este gratis pe lumea asta), dar felul in care stiu unii s-o faca, te face sa revii in acel loc.

                    Comentariu

                    Procesare...