Amplasarea casei pe teren

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • valman
    Incepator
    • 11.dec.2011
    • 5

    Amplasarea casei pe teren

    Acum ca am terminat cu actele pt.terenul viitoarei noastre case, am demarat un proiect constructie(care inca nu este finalizat) si suntem in dubii in ce priveste amplasarea constructiei pe terenul ce are forma si dimensiunile din foto
    Absolut va fi in zona lata a terenului. Noi(eu si sotia ) initial voiam amplasarea in coltul din N-E, dar acolo exista pe terenul alaturat un post de transformare electric ce "bazaie" in permanenta.
    Acum suntem derutati !
    Dati-ne va rugam o idee acceptabila in aceasta privinta.
    Fișiere Atașate
  • valman
    Incepator
    • 11.dec.2011
    • 5

    #2
    Atasez si foto cu ahitectura exterioara + amprenta sol(dimensiuni).
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • valman
      Incepator
      • 11.dec.2011
      • 5

      #3
      Deci cum ziceam, cam aici am fi vrut noi sa amplasam casa...Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Teren Gociu NET 1..jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	208,0 KB 
ID:	598752

      Comentariu

      • Cristian-Ioan
        Membru
        • 24.mai.2006
        • 145

        #4
        In masura in care s-a eliberat deja autorizatia de constrire, sinteti putin constransi de el. Trecand peste asta poate ar fi bine sa va documentati asupra influentei postului Trafo asupra sanatatii si sa incercati sa va lasati o distanta cat mai mare fata de el. Compromisul intre estetica si influenta negativa asupra sanatatii nu ar trebui sa fie facut in favoarea esteticului. Il plus, pot aprea perturbari ale semnalului CATV, wireless etc. Poate cei de la Electrica va pot da mai multe detalii privind limita minima de distanta. Chiar si asa va sfatuiesc sa depasiti distanta minima. Ar fi extrem de neplacuta o situatia in care dupa finalizarea constructiei sa auziti ceva de genul "in urma unor studii recente s-a stabilit ca distanta minima a crescut de la .la..............etc"

        Comentariu

        • valman
          Incepator
          • 11.dec.2011
          • 5

          #5
          Inca nu s-a eliberat autorizatia de constructie.Suntem abia in prima faza de proiect.

          Comentariu

          • cosmintr
            Membru Marcant
            • 30.iul.2006
            • 568

            #6
            Priviti partea buna, sunt aproape de curentul electric.

            Comentariu

            • Cristian-Ioan
              Membru
              • 24.mai.2006
              • 145

              #7
              Sau prea aproape!

              Comentariu

              • Mistery
                Incepator
                • 29.feb.2012
                • 1

                #8
                Postat în original de Cristian-Ioan
                Sau prea aproape!
                corect... eu unul nici macar nu ma incurcam sa iau un teren gard in gard cu un post de transformare. Dar acum ca tu l-ai luat incearca sa pui casa cat mai departe de el.

                Comentariu

                Procesare...