Instalatii sanitare si canalizare

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Haivei
    Incepator
    • 17.mar.2006
    • 1

    Instalatii sanitare si canalizare

    As dori sa pun si eu o intrebare legata de canalizare, (care ma supara in mod special):
    La baia de serviciu scurgerea de la WC rabufneste din cand in cand de la vecinii de la etajele superioare (eu fiind la et.1/10). Si tot felul de mizerii si mirosuri neplacute ajung la mine in baie.
    In schimb la baia mare nu am aceasta pb.
    Sa fie datorita faptului ca vecinul de palier are scurgerea de la baia lui in capatul scurgerii WC de la baia mea mica?
    Multumesc.
  • grecu daniel catalin
    Incepator
    • 14.dec.2005
    • 33

    #2
    am avut si eu aceasta problema,tot la etajul unu si la 12 noaptea desfundam cu "soparla"scurgerea de la wc si pana cand nu s-a schimbat o bucata buna din scurgerea blocului (era din fonta si fonta agata diverse materiale) nu s-a rezolvat!( am chemat instalatori,raja). sper sa nu ajungi la aceasta solutie.
    spor la treaba!

    Comentariu

    • danhome_52
      Membru Marcant
      • 26.dec.2005
      • 751

      #3
      Salut!
      Supararea e intr-adevar mare!
      Am avut ocazia sa vad cum s-a rezolvat o asemenea problema si sper sa-ti fie si tie de folos.
      S-a racordat canalizarea apartamentului de la parter separat pe colectoare iar cea de la etajele superioare pe vechea locatie.Instalatorii spuneau ca e buna metoda si rezolva cazul.
      Mai mult nu stiu!
      Bafta!

      Comentariu

      • klaus
        Membru Marcant
        • 24.iun.2005
        • 960

        #4
        Am si eu o problema oarecum asemanatoare, doar ca la mine nu ies si "materii", ci doar mirosuri, mentionata la

        In cazul de fata e probabilitate mare ca teava din subsol sa fie aproape infundata.
        Viata e complexa si are multe aspecte...

        Comentariu

        • ar_logan
          Incepator
          • 13.nov.2005
          • 68

          #5
          Sau mai poate fi varianta caci la ultimul etaj teava de la scurgere (aerisirea) sa fie "strangulata".
          do what you like to do

          Comentariu

          Procesare...