Pret extindere casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • f0rdiesel
    Membru
    • 04.mar.2012
    • 114

    Pret extindere casa

    Buna ziua.
    Cum spatiul pe care il detin in momentul de fata este limitat, m-am gandit sa ma extind putin cu locuinta in aceasta primavara.Banii nu sunt multi si ma gandesc sa va cer ajutorul sa stiu cat m-ar duce la rosu constructia.Se va construi in provincie 8,6x7,6.. Proiectul este gata. Extinderea consta dintr-un hol de 7,8mp, dormitor de 16mp, bucatarie 9,5mp si baie 4,5mp.Proiectul este facut doar pentru parter, la momentul respectiv asa am cerut proiectantului. Ma gandesc sa torn si placa sus in eventualitatea in care voi vrea sa mansardez mai tarziu.Asadar amprenta va fi apropape 60mp
    Fundatia este de 0,5x0,8m+elevatia de 0,5m.Voi folosi la fundatie piatra in loc de fier beton pentru ca am posibilitatea de a o procura.Acoperisul va fi in doua ape din tabla tip lindab, zidaria....nu sunt sigur cu ce ies mai ieftin (in proiect am bca de 30cm).Cred ca voi merge pe bca.Va rog sa ma ajutati cu un pret informativ al constructiei la rosu, daca se poate pe etape, fundatie, zidarie, acoperis, eventual cantitati materiale.Va multumesc.
  • alone_frank
    Membru
    • 06.feb.2012
    • 136

    #2
    Realizati, ca felul in care puneti intrebarea este imposibil sa primit orice altceva decat un raspuns superficial / nefolositor ?!??!
    Pentru ca Dvs pe santier nu utilizati mp de lucrare finita sau nu puneti in opera camere va recomand sa plecati de la "Benzina Constructiilor" - Lista de cantitati si lucrari . Din aceasta lista orice deviz este usor derivabil ... cat despre "Se va construi in provincie" nu cred ca daca construiti in Moesia , Pannonia sau Noricum este important.. ci alte sunt considerentele in care pozitionarea unui santier va poate influenta (pozitiv sau negativ) chleltuielile.

    Comentariu

    Procesare...