Ce apometru terbuie sa cumpar?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Plesea Constantin
    Incepator
    • 03.iun.2012
    • 4

    Ce apometru terbuie sa cumpar?

    Buna seara , domnilor
    Sunt in curs de a ma bransa la coloana stradala de apa potabila si pentru acest lucru va intreb ;
    ce model de apometru, ce firma si ce caracteristici tehnice trebuie sa aiba acest apometru. In momentul cand as intentiona sa il cumpar on-line, ce caracteristici tehnice , trebuie sa aiba acest apometru si ce amanunte tehnice, trebuie sa solicit eu, referitor la acest aparat. Mentionez ca sunt total novice, in ce privesc instalatiile sanitare. Din priectul / schita executat de un proiectant, sunt trecute urmatoarele amanunte, pe care eu nu ma pricep sa le interpretez tehnic, de aceea v-i le prezint in totalitate, respectiv;
    PEHD PE 80 PN6 - D40*2,3mm
    AZBO dn100mm ; h 1,20m ; P= 1,4atm
    Bdn=250mm ; h=1,50m
    Va multumesc anticipat
  • cosmintr
    Membru Marcant
    • 30.iul.2006
    • 570

    #2
    Răspuns la: Ce apometru terbuie sa cumpar?

    La mine in oras ceasul de apa il furnizeaza compania de apa. Agreate de ei, au si buletin de verificare si laborator propriu. Nu cred ca trebuie sa cumparati dvs.

    Comentariu

    • Consultant sanitare
      Moderator
      • 16.oct.2006
      • 1554

      #3
      Răspuns la: Ce apometru terbuie sa cumpar?

      Instalarea si sigilarea contorului de bransament se face de firma furnizoare apa potabila sau alta firma agreata de acestia. Pe baza acestuia se realizeaza facturarea consumului de apa.
      Pentru bransamente se folosesc contoare de apa cu mecanism umed, cu o anumita precizie, clasa B. Acesta se monteaza intre doi robineti de izolare.

      Comentariu

      Procesare...