Spoturi pentru pardoseala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • adi2010
    Incepator
    • 21.nov.2004
    • 4

    Spoturi pentru pardoseala

    Am vazut intr-o revista , un living care avea niste spoturi , lumini ..nu stiu exact ce erau alea........... incastrate in parchet. Pe la unele firme la care m-am dus, imi prezentau niste spoturi care de fapt se montau in alei pietonale si erau inalte de vreo ~10-15 cm. Prea mari pt. a le baga in parchet.
    Stie cineva pe unde pot gasi asa ceva ?
  • laboncz jozsef
    Incepator
    • 26.mar.2006
    • 2

    #2
    spoturile care se pot pune in parchet sunt de fapt corpuri de lumina speciale, cu grad de protectie ridicat, si se moteaza in pardoseala: se decupeaza din pardoseala locul pentru spot dupa care se fixeaza ca partea superioara a spotului sa fie la niveleul superior al parchetului, podelei. dupa ce s-au fixat spoturile se pune parchetul

    Comentariu

    • Consultant electrice
      Moderator
      • 08.nov.2005
      • 3240

      #3
      Spoturile cu LED-uri ar fi cele mai subtiri, insa cele cu bec cu incandescenta cam toate au o oarecare inaltime pentru care este nevoie de locuri speciale.
      Doriti sa montati acest tip de surse de lumina intr-o camera unde este deja montat parchetul sau este in curs de amenajare?
      Curentul nu iarta!

      Comentariu

      • adi2010
        Incepator
        • 21.nov.2004
        • 4

        #4
        Inca nu am montat nimic......insa nu am gasit ceva convenabil. Cind intr-un final am gasit ceva, erau la niste scoruri........f.f.f.f mari pt mine ( 560E fara tva 9 bucati).
        Deci in momentul de fata am turnat sapa.

        Comentariu

        Procesare...