Pret manopera jgheaburi si burlane

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • NEATU DANA
    Incepator
    • 20.iul.2007
    • 3

    Pret manopera jgheaburi si burlane

    POATE SA-MI SPUNA CINEVA UN PRET LA MANOPERA PENTRU JGHEABURI SI BURLANE-ZONA CONSTANTA?
  • cv_ionut
    Incepator
    • 26.iul.2007
    • 10

    #2
    Este important de stiut pentru a calcula un pret la manopera cu ce aveti acoperita acum casa si daca aveti alte jgheaburi si burlane care trebuie inlocuite.

    Comentariu

    • NEATU DANA
      Incepator
      • 20.iul.2007
      • 3

      #3
      casa este acoperita cu internita,nu sunt jgheaburi si burlane vechi,vrem sa le montam acum .Casa este construita in anii '80

      completez ca avem montate schele,deci nu implica costuri de aceasta natura

      Comentariu

      • ZEPE
        Incepator
        • 16.apr.2006
        • 41

        #4
        Re: MANOPERA JGHEABURI SI BURLANE

        Pot sa-ti spun doar ca la Pitesti am platit saptamana trecuta 17 Ron/ml manopera+materiale (jgeaburi, burlane, carlige, sorturi, etc). Am folosit tabla zincata vopsita in camp electrostatic. Daca optam pentru tabla zincata nevopsita pretul era 9-10 Ron/ml. Sper sa te ajute, in special la negocierea de pret.

        Comentariu

        • NEATU DANA
          Incepator
          • 20.iul.2007
          • 3

          #5
          multumesc ZEPE! Vreau sa pun burlane din pvc,care am inteles ca se monteaza foarte usor,iar un meserias a cerut 10ron?ml.Cred ca este prea mult!

          pretul de 10 ron/ml de manopera

          Doresc totodata sa plachez sageacul vechi din lemn cu unul din pvc.Stie cineva un pret manopera/mp?

          Comentariu

          Procesare...