Tavanul

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • toth.roland
    Incepator
    • 28.apr.2006
    • 13

    Tavanul

    Am nevoie de un sfat: mi-am construit casa respectand arhitectura saseasca, cu interior de 3,5 metri inaltime, iar dilema mea consta in faptul ca am terminat de ridicat peretii din caramida si nu stiu cum sa rezolv construirea tavanului. Ce metoda ieftina, buna si durabila imi recomandati ? Va multumeste Roland T.
  • Marina Popa
    Membru
    • 23.feb.2006
    • 172

    #2
    Iti recomand la tavan sa pui rigips Eu am o inaltime de 3,6 la casa si un living de 70 m Tavanul nu e perfect are valuri si nu mai pot sa pun rigips peste tot tavanul pentru ca am niste scafe Nu-ti imagina ca este foarte urit insa nu e perfect .
    Prietenii au observat dupa ce le-am aratat eu insa pe mine uneori ma deranjeaza Mai mult se observa cind aprind veioza mea cu lalele care se proiecteaza direct pe tavan Deci rigipsul iti rezolva perfectiunea tavanului maI ALES DACA AI SUPRAFATA INTINSA
    Punerea rigipsuluii nu comporta prea mult timp si nu e grea dar vei pierde din inaltime vreo 15-20 cm .
    Acum depinde si de mesteri Biblioteca ce are 30 m are tavanul perfect dar e lucrat de alt meseriasEu mi-am construi casa cind nu se stia de rigips,pentru scafe am adus personal calificat de la Bucuresti,dar daca as fi in locul tau as utiliza rigipsul cu siguranta Succes !

    Comentariu

    Procesare...